Vlhkost způsobuje v bytě plíseň. Trápí vás? Víme, jak ji odstranit

Vlhkost způsobuje v bytě plíseň. Trápí vás? Víme, jak ji odstranit

Bývá to problém většinou bytů, kde se drží zejména během zimy nadměrná vlhkost. Začíná to nenápadně, později se však problém rozšiřuje. Dává nám o sobě vědět svým zápachem, který zrovna není nic příjemného. Pokud mu nevěnujeme dostatečnou pozornost, hůře se ho posléze zbavujeme. Řeč je o problému jménem plíseň, která je bohužel velkým problémem. Nejčastěji se s ní setkáme v rozích místností nebo kolem oken, kde dochází ke srážení vody. Plíseň posléze zapáchá zatuchlinou, z čeho bolí hlava.  

Plíseň v bytě je postrachem opravdu kohokoli. Objevit se však může i v rodinných domech. Mnozí lidé si myslí, že boj s plísní je marný, ale není to tak. Lze s tímto problémem bojovat.  

Jak se zbavit plísně 

Ze všeho nejdůležitější je zjistit příčiny plísně. Jelikož bývá nejčastější příčinou plísně vlhkost, je třeba vlhkost eliminovat. S tím pomůžou odvlhčovače vzduchu, které pohltí nadměrnou vlhkost. Stačí je jen umístit tam, kde je vlhkost největší. To, jak moc vaši domácnost vlhkost sužuje, vám prozradí vlhkoměr.  

Když eliminujete původce vzniku plísní, doporučujeme se plísní zbavit tak, že ji seškrábete ze zdí. Nedoporučuje se plíseň odstraňovat obyčejným setřením, plíseň se tak může dostat do sporů a spárů, rozšíří se tak zdmi do dalších místností domu nebo do jiného rohu místnosti. Když plíseň seškrábete, předejdete jejímu šíření.  

Ještě před seškrábáním doporučujeme plíseň ošetřit prostředkem, který je určený na boj proti plísním. Pokud ošetříte plíseň nejdříve zmíněným prostředkem, předejdete tak rozvíření plísně a přemístění do jiného pokoje.  

Co pomáhá proti plísním? 

Ošetřit plísně lze třeba za pomoci obyčejného Sava, které jen rozprašovačem nastříkáte na postižené místo. A plíseň poté jen seškrábete, i když po působení přípravku se bude zdát, že je po plísni. Pokud byste plíseň neseškrábali, objevila by se zanedlouho znovu.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *