Nejčastější chyby při úklidu domácnosti. Dopouštíte se jich také?

Nejčastější chyby při úklidu domácnosti. Dopouštíte se jich také?

Uklízení je sice neoblíbená činnost, ovšem je zapotřebí. Abyste doma nebydleli v nepořádku, myslete při uklízení na to, že musí být efektivní a účinné. Pokud prach utřete správně, stejně tak pokud použijete kvalitní a ekologické čistící prostředky, nebudete muset k úklidu v nejbližší době přistoupit. Vyvarujte se především několika níže uvedených chyb.

Mějte v tom systém

Klíčem k úspěšnému a efektivnímu úklidu je především mít v tom systém. Běhat zmateně po bytě není zrovna idylický stav, při kterém se vám podaří uklidnit všechna zákoutí, která se v domácnosti nachází. Díky systému se vám také nestane, že byste postupovali od spodu nahoru, přičemž byste se museli k čistícím prostředkům na podlahy nakonec ještě jednou vracet, protože by nepořádek z linky přistál opět na dlažbě nebo linoleu.

Pokud si v uklízení najdete systém, nebudete si zbytečně přidělávat žádnou práci. Předtím, než se pustíte do práce, si proto promyslete své kroky a všechno si řádně naplánujte. Jak už bylo zmíněno, začínáme vždy odshora a přecházíme směrem dolů. 

S čistícími prostředky do nepřehánějte

Čistící prostředky jsou opravdu zapotřebí, ovšem nikde se nepíše, že byste s nimi měli jakkoli plýtvat. Právě naopak – používejte je s rozmyslem. Velké množství čistících prostředků se většinou pořádně neumyje. Spíše vám to přidá jenom více práce a způsobí, že na dané věci strávíte víc času, než byste původně očekávali. 

Nezáleží na tom, jak moc je trouba nebo sporák zaneřáděn. Nikde se nepíše, že musíte přidávat přípravků více v závislosti na tom, jak moc špinavý sporák či cokoliv dalšího jsou. 

Nenecháte si pomoct

Vyběhne vám husina po zádech, jen co pomyslíte na úklid, který vás v následujících dnech čeká? Nebojte se požádat své blízké o pomoc. Rodina je od toho, aby tahala za jeden provaz, a to i v případě uklízení. Spojte své síly s ostatními členy domácnosti a uvidíte, jak rychle vám půjde úklid od ruky. A z celého dopoledne bude rázem jenom jedna či dvě hodiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *