O dřevostavby mají zájem hlavně lidé s ekologickým myšlením

O dřevostavby mají zájem hlavně lidé s ekologickým myšlením

Dnešní moderní dřevostavby už rozhodně nejsou jenom romantickou dřevěnou roubenkou jako z pohádky, která sídlí na okraji lesa. Dnes je to moderní bydlení, do kterého se může nastěhovat nejedna rodina a kde může prožít krásné chvíle. Není to už ani srub, který měl své místo především na venkově. Dnes jsou dřevostavby od klasických zděných domků k nerozeznání podobné. 

Podle posledních průzkumů zájem o dřevostavby každým rokem roste. Zájem o ně mají především osoby s ekologickým myšlením. Důvod je prostý – dřevostavba rovná se nízkoenergetické bydlení. Popularita tohoto typu příbytku však roste i u těch, kteří na ekologii tolik nelpí. 

Ti, kteří chtějí kvalitu

Kromě lidé smýšlejících ekologicky, kteří svou nově postavenou dřevostavbu ještě doplní elektromobilem a také zahrádkou v pozadí, volí dřevostavby také jedinci, kteří dřevostavbu vyberou hlavně proto, že věří v její kvalitu. Ti si nechávají postavit hlavně dřevostavbu z masivu, o němž se ví, že je synonymem pro kvalitu. 

Tito lidé přistupují ke stavbě dřevostavby nejen více technicky, ale také přemýšlí nad možnými dalšími úsporami energie. Volí kvalitu i pasivitu proto, že se zajímají o finanční možnosti v budoucnosti. Vědí, že i když je nyní investice poměrně obrovská, v budoucnu se vrátí. 

Ti, kteří chtějí bydlet rychle

Kromě ekologů a lidí pomýšlejících na budoucnost se do stavby dřevostavby pouští i ti, kteří chtějí bydlet hlavně rychle. Pokud bychom měli zmínit výhody dřevostaveb, rychlá výstavba bude rozhodně mezi nimi. Zatímco někdo chce strávit celý rok u stavby svého zděného domu, někdo chce bydlet ryze bez starostí a co nejdříve. Proto volí výstavbu, která se už pyšní z hrubé stavby, zatímco zděný domek má jenom své základy. 

Pokud chce člověk stavět rychle, volí nejčastěji takzvané dřevostavby na klíč. Ty jsou obvykle hotové do několika málo měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *