S renovací bytu pomůžou řemeslníci. Jejich výběr ale nepodceňte

S renovací bytu pomůžou řemeslníci. Jejich výběr ale nepodceňte

Rekonstrukce bytu v Ostravě může dát pořádně zabrat. O tom není pochyb ani sporu. Proto byste si měli na pomoc přivolat schopné řemeslníky, s jejichž pomocí zvládnete rekonstrukci rychleji, než byste čekali. Výběr ideálních řemeslníků však nepodceňujte. Nemuselo by se vám to vyplatit. 

Vůbec prvním tipem, jak zjistit, jestli mluvíte s opravdu schopným řemeslníkem je, jak rychle vám odpovídá na zprávy nebo telefonáty. Pokud se při komunikaci zdržuje, pokud mu dělá problém odpovídat, pak od něj dejte ruce pryč. Schopný řemeslník včasně reaguje a nemá sebemenší problém s tím, ukázat vám reference z poslední doby. 

Sjednejte si s řemeslníky smlouvu

Řada lidí při výběru řemeslníků volí ty, se kterými nemusí uzavírat smlouvu. Jenže v tomto případě platí, že žádná smlouva rovná se velice špatná smlouva. Žádné smlouvy jsou sice velice lákavé hlavně z hlediska nižších výdajů. Ale posléze byste toho mohli litovat. 

Každá smlouva s řemeslníky by měla obsahovat technickou dokumentaci i ceník všech dodaných materiálů a cenu za práci. Zapomenout by se nemělo ani na klauzuli týkající se odvozu odpadu. Pokud vyžadují řemeslníci zálohu předem, i tu si do smlouvy poznamenejte, ať to máte pojištěné.

Připravte řemeslníkům prostředí

Pokud chcete práci řemeslníkům malinko usnadnit a urychlit tak rekonstrukci příbytku, měli byste řádně osvětlit místo rekonstrukce. Na světlo se bohužel zapomíná, a to je světlo doslova základem úspěšné renovace.

Jestliže chcete být řemeslníkům nápomocní, připravte si správné nářadí. Se špatným nářadím se toho mnoho neuděláte, spíše se udělá více škody než užitku. Také poslouchejte řemeslníky, protože právě ti vědí, jaké postupy jsou správné a osvědčené. 

Rekonstrukce bytu se rozhodně nesmí uspěchat. Dodržováním předem stanovených postupů se předejde únavnému a zdlouhavému rekonstruování, čímž se ušetří nejen čas, ale nakonec i nemalé peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *