fotovoltaika drfg

Pavel Svoreň: O nákupu fotovoltaických elektráren a založení energetického fondu

Podle Pavla Soreně z DRFG je základem energetického fondu silné a kvalitní portfolio. Aktuálně má investiční skupina na první rok a půl k dispozici 5 elektráren s hodnotou přibližně 1,9 miliardy korun. Došlo také k novým změnám. Jaké to jsou?

DRFG slaví dokončení teplárny ve Šternberku

V minulém roce si DRFG Davida Rusňáka stanovila 2 hlavní cíle. Tím prvním bylo dokončení šternberské teplárny. Druhým cílem bylo vyhledat nový záměr k investování. Obě tyto mise byly z větší části úspěšně naplněny.

Investiční skupině Davida Rusňáka se podařilo zcelit podíl ve společnosti a nově tak vlastní 100 % akcií. Také má k dispozici veškeré doklady umožňující elektrárnu provozovat. Ta je již schopna plně uspokojit poptávku.

Do budoucna je cílem DRFG stabilizovat produkci elektrické energie a optimalizovat nákladovou stránku. Největší úspory se týkají především paliva.

K založení energetického fondu bylo třeba velké portfolio

Jak jsme již zmínili v úvodu, k založení fondu bylo třeba velké a kvalitní portfolio, což se podařilo splnit. Investiční skupina Davida Rusňáka má ve fondu na první rok a půl provozu připraveno 5 fotovoltaických elektráren s hodnotou kolem 1,9 miliard korun. Díky několika důležitým okolnostem, jako je způsob výroby elektřiny, kvalitní dokumentace a vlastnictví pozemků, se jedná o nadstandardní projekty.

Fond je již v dokončovací fázi, sídlo bude mít v Lichtenštejnsku a investovat do něj mohou kvalifikovaní investoři.

Stabilní investice do solárních elektráren

DRFG Davida Rusňáka se rozhodla investovat do solárních elektráren hned z několika důvodů. Evropská komise tento zdroj elektrické energie schvaluje v unijní legislativě a považuje jej za standardní. Díky tomu je investice do solární energetiky stabilní.

Dále existuje velmi málo negativních hledisek, které by tuto investici ovlivnily. Také náklady jsou díky slunečnímu svitu nulové. Podle recenzí by měl sluneční svit dokonce překročit průměrnou hranici. Prakticky zde není jediný argument proti solárním elektrárnám.

Další plány do budoucna

DRFG se bude zaměřovat na dluhopisy z širší oblasti energetiky. Zajímavá je například výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů a regulované zdroje v oblasti teplárenství a infrastruktury. Takové dluhopisy zajistí stabilní a předvídatelný výnos, vysokou konkurenceschopnost a dlouhou životnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *