Izolace střechy jako aktuální téma. Jak vybrat tu správnou?

Izolace střechy jako aktuální téma. Jak vybrat tu správnou?

Zjistili jste během dlouhé, chladné zimy, že vám z domácnosti uniká teplo? Abyste se příští topnou sezonu vyvarovali tak obrovským tepelným ztrátám, vyplatí se investovat do zateplení šikmé střechy. Toto téma je nyní aktuální v nejedné domácnosti, jelikož každý chce být na nadcházející topnou sezonu připraven zavčasu. Nabízí se však otázka, jak takovou izolaci střechy vybrat? Je lepší foukaná izolace střechy nebo stříkaná izolace? Či je ještě více možností?

Střecha patří bezesporu k nejdůležitějším částím domu a jsou na ni kladeny velké nároky. Má být tím spolehlivým ochráncem před nepřízní počasí a má udržovat teplo uvnitř interiérů. K tomu však často nedochází, ovšem nikoliv vinou střechy, ale vinou stavařů, kteří izolaci zkrátka podcenili. A to se jedná o tak důležitou součást stavby. 

Výběr vhodné izolace nepodceňujte

V současné době patří izolace střechy k nejdůležitějším krokům, ke kterým během stavby dojde. Nejen, že může snížit energetickou náročnost rodinného domu, ale také může rapidně prodloužit životnost stavby jako takové. Pokud se k izolaci střechy schyluje i u vás doma, nepodceňte výběr té pravé. 

Správnou volbou rozhodně není použití toho nejlevnějšího materiálu. A není to ani koupě toho nejdražšího, co se nám na trhu nabízí. Výběr vhodné izolace ovlivňuje hned několik faktorů, které musíme brát v potaz. 

Jaké faktory ovlivňují výběr izolace střechy?

Při výběru vhodného materiálu, který bude použit na izolaci střechy, se musíme dívat na jeho životnost. Čím delší je, tím samozřejmě lépe. Jistým faktorem je i poměr ceny a výkonu. Ne všechny izolační materiály za danou cenu poskytují výkon, jaký byste od nich možná očekávali. 

Co je také důležité, tak ujasnit si, jestli chcete, aby šly krovy vidět či nikoliv. A v neposlední řadě si projděte seznam těch nejčastěji používaných, které vám možná výběr ideálního materiálu na izolaci střechy usnadní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *