Jak vybrat ohrádku pro děti?

Jak vybrat ohrádku pro děti?

Než se vám narodí miminko, začínáte doslova panikařit. Důvodem toho je, že mnohdy ani těsně před jeho narozením nemáte pořízeno dostatek věcí, které budete potřebovat. Jasně, kočárek necháváte až na později, jelikož jste pověrčiví, ale taková ohrádka pro dítě – tu už byste chtěli mít doma. Jste si totiž moc dobře vědomi toho, že ji budete v budoucnu potřebovat. Jenže jak ji vybrat? 

V současné době se najdou mezi námi dva tábory rodičů. Zatímco jedni tvrdí, že ohrádka pro děti je něco naprosto fenomenálního a nepostradatelného, jiní jsou zarytě proti a tvrdí, že nechávat dítě v ohrádce je pro ně mučení. Nelze úplně říct, co je správné a co je špatné, je to na každém rodiči, jestli se pro tohoto pomocníka rozhodne.  

Jak jsme ale nyní naznačili, jedná se o pomocníka, který vám pomůže ukrást si trochu času jenom pro sebe. Pokud si pořídíte skutečně kvalitní ohrádku pro děti, budete se na ni moct spolehnout. Když poskytne dostatek prostoru nejen k sezení, ale také ke stání nebo k ležení, dítě ji nebude ani nijak registrovat, protože ho nebude omezovat. Z ohrádky mu totiž uděláte jeho království, které bude nejen plné hraček, ale také polštářů, dek a dětských knížek.  

Dbejte na bezpečnost 

Jak vybrat ohrádku pro děti? Pokud zvažujete pořízení tohoto společníka do domácnosti, který bude jakousi pomyslnou neživou chůvou, je důležité věnovat výběru dostatečnou pozornost. Nechcete přece, aby si dítě při hraní ublížilo nebo aby se na něj celá ohrádka sesypala jako domeček z karet. Chcete, aby na danou ohrádku bylo spolehnutí.  

Proto je klíčové sledovat jeden rozhodující faktor, a tím je bezpečnost. Je důležité, abyste sledovali bezpečnostní normy, respektive to, že daná ohrádka je splňuje. V tomto případě je podstatné hlavně splnění normy zkratky EN12227. 

Co by měla dětská ohrádka splňovat? 

Kromě bezpečnosti sledujte ještě několik faktorů, které jsou v případě dětských ohrádek taktéž klíčové. Mluvíme například o jejích parametrech. Sledujte výšku, sledujte také nosnost a samozřejmě i to, jestli poskytuje dostatek místa. Zejména nad výškou jen nemávněte rukou. Pokud stěny nebudou dostatečně vysoké, může se stát, že dítě z ohrádky buďto snadno vypadne, nebo ji snadno přeleze.  

Obecně platí, že čím vyšší boční stěny budou, tím menší riziko podstupujete. Vhodné jsou ohrádky o výšce bočních stěn rovnajících se sedmdesáti až sto deseti centimetrům.  

Sledujte také materiál 

Při výběru dětských ohrádek se samozřejmě dívejte na doporučený věk. Je to podobné jako u hraček – i ty jsou určeny dětem od jistého věku. Vedle této informace se dívejte na materiál, z něhož je pomocník vyroben. V současné době si lze zakoupit rovnou několik alternativ výrobku. Dají se sehnat: 

  • Dřevěné dětské ohrádky 
  • Plastové dětské ohrádky 
  • Nafukovací dětské ohrádky 
  • Případně jejich kombinované verze 

Dřevěné dětské ohrádky jsou v posledních letech to nejvyhledávanější. Může za to nejen bohatá škála benefitů, ale předně i to, že lidé touží mít ve své domácnosti kousek přírody. A s tímto pomocníkem se jim to ostatně daří splňovat. Dřevo jako takové je nejen přírodní, ale také velice pevné a pyšní se dlouhou životností. I když jsou ohrádky z něj vyrobené dražší, je to investice, která se vyplácí.  

Co se týče plastových alternativ, ty jsou zase příznivé svou cenou, která je opravdu uspokojivá. Většinou je lze pořídit v podobě skutečně zábavné a pěkně, po designové stránce věci umí opravdu zaujmout a někdy i pobavit. Bohužel jejich životnost je velice nízká a plast je často velmi tvrdý, což může vést k řadě úrazů.  

DÁLE BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT 

Jak vybrat sedací vak? 

Jak vybrat povlečení? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *