Podlahové topení

Výhody a nevýhody podlahového topení

Při stavbě domu se většinou vlastníci budoucí novostavby rozhodují, jaké topení zavést do svého domu. Klasické elektrické topení už není něco, co by bylo zrovna nejmodernější, proto se není čemu divit, když je voleno čím dál méně. Nejvíce se volí podlahové topení, ale i to má své pro i proti. Málokdo však konkrétně o nevýhodách ví a zjistí je až během fungování a používání tohoto typu topení.

Podlahové topení se dneska označuje za fenoménu dnešní doby. Jedná se opravdu o nejvyhledávanější typ topení, který chce mít ve své domácnosti každý druhý. Jedná se o moderní způsob vytápění, který je doslova neviditelný. Podlahové topení volí nejen ti, kteří si aktuálně staví svůj dům, ale i ti, kteří touží po rekonstrukci svého nynějšího domu. Po teplu, které sálá z podlahy a během chvilky nám ohřívá nohy, touží zkrátka každý.

Než se však definitivně rozhodnete pro tento způsob topení, měli byste vědět pro i proti, které se k tomuto topení pojí. Je třeba znát hlavně technická úskalí, protože právě na ně se většinou zapomíná, bohužel.

Co je nutné vědět, přesto se na to zapomíná

Teplo, které sálá z podlahy, je sice příjemné, ale málokdo ví a má na paměti, že teplo nesmí přesáhnout 29 stupňů Celsia. V koupelnách je limit o čtyři stupně vyšší. Pokud dosáhnete vyšších teplot, bohužel to může mít negativní vliv na lidský organismus ve chvíli, kdy dojde ke styku s podlahou.

Bohužel to je jednou nevýhodou, na kterou navazuje druhá, a sice nízká teplota vytopí vychladlý prostor daleko pomaleji než jiné druhy topení.

Kam se podlahové topení nehodí?

To je však jedna z mála nevýhod, které toto topení má. Je nutné taky upozornit na to, že podlahové topení se nehodí do špatně zateplených rekreačních budov, kde se počítá spíše s tím krátkodobým, nikoliv s dlouhodobým pobytem. V nezatepleném domě by měla být funkčnost topení velice omezena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *