Jak vybírat stavební materiál

Tipy, podle kterých vybírat stavební materiál

Hypotéky jsou nyní velice hojně řešené téma, které nemá konce. Přece jenom se lidé snaží o to, aby hypotéku získali, protože si chtějí vybudovat svůj vlastní krásný dům. Pokud už máte hypotéku schválenou a nyní přemýšlíte, že se vrhnete do stavění domu, pak byste měli vědět, jaký stavební materiál je nejlepší a nejkvalitnější. Přinášíme vám proto tipy, které vám pomohou s výběrem stavebního materiálu pro váš nový dům.

Pokud si necháte radit od rodičů, možná vám neporadí zrovna něco, co se nyní používá. Přece jenom rodiče stavěli své domy z jiného a z jinak kvalitního materiálu. Je nutné zmínit, že doba jde dál, tudíž je neustále celá řada nových technologií a staví se zase domy jinak a z jiných materiálů. Spíše než s rodiči byste se tak měli poradit s odborníky nebo dát na naše rady.

Většinou se rozhodujeme pro takový materiál, který je nejlevnější, nedíváme se na kvalitu, jenže při stavbě domu je kvalita potřeba. Zaměřme se tedy na užitečné vlastnosti jednotlivých materiálů, které můžeme použít při stavbě domu.

Jeden výrobce = garance kvality

V praxi se hodně vyplatilo, když jste použili všechny materiály od jednoho výrobce, od jednoho odběratele. Samozřejmě každý výrobce nemá všechno skvělé, ale dohromady to tvoří ucelený prvek, který je kvalitní. Proto například lepidlo, fasády či omítky volte opravdu od jednoho dodavatele, protože jenom tak si zaručíte stoprocentní kvalitu.

Oblíbené druhy stavebního materiálu

Nejoblíbenější je u nás nejspíše pálená cihla. Jedná se o druh stavebního materiálu, který má u nás opravdu dlouholetou tradici. Pálená cihla má celou řadu výhod – hlavní je asi rychlost výstavby. Mimo to má taky fantastické izolační vlastnosti.

Kvalitní je ale taky pórobeton, který se řadí mezi přírodní materiály. Izolační vlastnosti jsou fantastické, stejně tak se cení jeho vlastnost vysoké pevnosti a nízká hmotnost. Taky se s ním velice snadno manipuluje.

Známe taky vápenopískové bloky, které se ale ukládají na sucho. Jsou určeny hlavně pro výplňové stěny, kdy zajišťují pevnost v tlaku a mají v sobě skryté zvukově izolační vlastnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *