Jak zařídit moderní koupelnu

Jak zařídit i v malém prostoru moderní koupelnu?

Zařizování domácnosti se řadí k oblíbeným činnostem hlavně žen, které se rychle doslova vyřádí a mnohdy ze starého příbytku udělají moderní dům. Pokud však začínáte od píky, tudíž od úplných základů, možná teprve bojujete s tím, jak velká která místnost má vlastně být. Pokud vám například na koupelnu vychází jenom malý prostor, nepředělávejte to, protože i v malém prostoru můžete vytvořit moderní koupelnu. Chce to jenom vědět, jak na to.

Samozřejmě se musíte rozhodnout, jestli zvolíte sprchu nebo vanu – to je ale jediná nevýhoda malé koupelny. Nevejde se do ní zkrátka všechno. Navíc sprcha i vana má své pro i proti. Vana je skvělá pro uvolnění, ale je to záležitost na více jak deset minut. Sprcha je mnohem rychlejší, ale už není tak uvolňující. Ovšem je zcela na vás, pro co se rozhodnete.

Pokud už máte vybráno, pojďme přejít k tomu, jak tedy takovou moderní koupelnu v domě uděláte.

Začneme od základů:

Nejdříve musíme přemýšlet nad podlahou a stěnami. Od toho se musíme odpíchnout. Většinou v moderní koupelně převažují kachličky, které jsou samozřejmě s moderním vzorem nebo zajímavě uspořádané. Nebojte se volit tmavější kachličky s bílými doplňky – už dávno není moderní jenom světlá koupelna. Pokud v malé koupelně ale budete mít menší okno, na tu světlou vsaďte.

Potom je nutné se zaměřit právě na samotné vybavení koupelny. Je třeba se rozhodnout, jestli volit koupelnu se sprchovým koutem nebo vanou. Je třeba myslet na to, že do místnosti se musí vlézt ještě umyvadlo a taky toaleta.

Kde můžete narazit?

Pozor si dejte při technických záležitostech. Jelikož se jedná o malou místnost, může docházet k problémům s instalací vody, s elektřinou či s ventilací. Na větrací prostory byste měli dávat větší důraz, protože malé místnosti mají tendenci plesnivět, pokud nejsou dobře větrány.

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *