Tři tipy pro začínající chovatele ptactva

Tři tipy pro začínající chovatele ptactva

Dnes lidé hledají koníček, který by jim vyplnil jejich volný čas. Přemýšlí nad tím, co si mají pořídit, aby je to bavilo a aby jim to vyplnilo jejich volný čas. Je pravdou, že se lidé dívají spíše po domácích mazlíčcích, jelikož k jejich chovu nepotřebují žádné moderní technologie. Například chov ptáků se stává velmi oblíbený opět po letech, kdy se tomuto koníčku nevěnovalo mnoho lidí. O chovu ptactva lze říct, že je to hobby, jež si zamiluje opravdu každý. Je to klidný koníček, který není nijak drahý, v porovnání s chovem aligátorů nebo ještěrů je to opravdu levný koníček. Zároveň nevyžaduje vaši ustavičnou pozornost. 

Pokud jste se rozhodli chovat ptáky, tudíž jste se rozhodli přidat se do skupiny chovatelů ptáků, doporučujeme si pročíst řadu chovatelských publikací, které vám prozradí, co byste měli a co byste naopak neměli dělat. Stejně tak si pročtěte i tipy od odborníků, které najdete na internetu. Řadu z nich vám rovnou přinášíme. 

O velikosti voliéry nebo klece rozhoduje velikost a množství chovaných ptáků

Největší dilema mají začínající chovatelé ptactva ve chvíli, když si mají koupit venkovní voliéru nebo případně ptačí klec. V takovém případě je třeba se rozhodovat dle velikosti chovaného ptáka a dle množství chovaných ptáků, to radí odborníci, kteří rozhodně vědí, co radí. Pokud chcete chovat dvacet andulek, nevystačíte si s klasickou malou klíckou. Jestliže chcete chovat papouška, musíte investovat do velké venkovní voliéry, v níž bude moct roztáhnout svá křídla. 

Nad stavebnici Aluhobby není

Možná se ptáte, jakou ptačí klec koupit. V ideálním případě se rozhodněte pro stavebnici Aluhobby, z níž si díky podrobnému návodu postavíte takové ptačí obydlí, po kterém toužíte. Doporučují ji mnozí odborníci, je složena z hliníkových profilů a skládání stavebnice je opravdu zábava. Stane se z toho třeba další váš koníček. 

Hlavně dno voliéry dobře podestelte

Nezapomeňte na to, že podestýlka je taky důležitá. Respektive vystlané dno voliéry je důležité. Volte takový materiál, který je dobře udržitelný a který zároveň ptákům neškodí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *