Moderní koupelna

Jak by měla vypadat moderní koupelna?

Když zařizujete svou novostavbu, dohlížíte hlavně na to, aby byla moderní. Určitě máte načtenou hromadu časopisů o bydlení, kde se o ničem jiném než jenom o módních trendech vlastně nepíše. Inspiraci taky často berete z filmů a seriálů, které vás baví. Ovšem následné přenesení nápadů není už tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Pojďme si říct, jak docílit moderně vypadající koupelny.

Koupelna je pro mnohé z náš oáza klidu a relaxace. Po náročném dnu si přejeme jediné, a to vlézt si do horké vany s pěnou a vzít si do ní oblíbenou knížku. K tomu si zapnete oblíbeno muziku, zapálíte svíčky, abyste navodili tu pravou, bezstarostnou atmosféru.

Mnohem lépe se však v takové vaně budete cítit tehdy, kdy vaše koupelna bude skutečně moderní. Pojďme si tedy říct, jak na to, abyste nemuseli zdlouhavě číst kupu časopisů.

Vana jako základ koupelny

V moderní koupelně by neměla chybět vana. Když máte na výběr a dumáte nad tím, jestli si máte koupit sprchu nebo vanu, rozhodněte se pro vanu. Sice sprcha šetří vodu, ale vana je zase více relaxační. V moderní koupelně by měla být vana uprostřed místnosti – koupit můžete vanu například na nožičkách nebo nějakou asymetrického tvaru. Dneska už není vhodná rohová masážní vana, ale skutečně taková, která vám bude zdobit střed koupelny.

Velké zrcadlo je nutnost

Zrcadlo ocení hlavně ženy, ale ani pánové by se například při holení bez zrcadla neobešli. Zrcadlo by mělo být v moderní koupelně co největší, žádné mrňavé zrcadlo se dneska už nenosí.

Nezapomeňte na francouzská okna!

Obecně v celé moderní domácnosti byste neměli postrádat francouzská okna. Jsou to ta okna, která jsou od země až ke stropu. Možná si říkáte, že mít tak velká okna v koupelně je hloupost, protože vám do koupelny každý uvidí, ale není to tak. Vždy si můžete zatáhnout rolety. A v době, když tam nebudete, sousedi uvidí jenom skutečně moderní koupelnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *