Co když klika u dveří chybí

Co když klika u dveří chybí?

Některé dveře mohou být zdánlivě i bez kliky. Jde o dveře, které jsou zasouvací, nově i do stavebního pouzdra přímo ve zdi. Tyto typy dveří jsou opatřené o trochu jiným typem kování, než jsou dveře klasické, tedy otočné. Tento typ kování je třeba vybírat obzvlášť pečlivě. Zasunutí dveří přímo do zdi by nemělo být ničím omezované a tento pohyb musí být snadný a velmi plynulý.

Pro tyto typy dveří jsou doporučovány typy kování, které mají podobu misky nebo mušle. Obě tyto varianty jsou v nabídce na trhu například v dřevěném a kovovém provedení a s mnohými povrchovými úpravami klik. U typu mušle je důležitý čelní úchyt, který umožní jednoduché uchopení, snadné posunutí dveří nejen z pouzdra směrem ven, ale i dovnitř. Kvůli tomuto úchytu pak dveře zavřete jedním prstem. Ocení to lidé hendikepovaní v bezbariérových domech, starší lidé i malé děti.

Není zámek jako zámek

Kupujete-li kliku, součástí kování jsou také zámky. V nabídce je na trhu velká řada druhů zámků. Můžete vybírat z obyčejných dozických zámků, které se používají pouze k oddělení místností. Pokud jde o venkovní dveře, volte zámky s cylindrickou vložkou. Ty pak zamezí před krádežemi a vstupu cizích lidí. Pokud potřebujete zajistit vyšší bezpečí, jsou pro vás určeny zámky s různým stupněm pro zajištění bezpečnosti. Tyto typy zámků jsou mnohem robustnější a velmi odolné proti jejich odvrtání a násilnému vloupání do vašeho domu či bytu.

Pokud potřebujete uzamykat koupelnu a WC, takovouto zvláštní skupinou zámků jsou pak WC sady. Jde o typy zámků, které zajišťují v případě nutnosti možnost otevřít tyto dveře zvenčí. Vždy je třeba si uvědomit, že volbou zámku ovlivníte výrazně celkový vzhled zvoleného dveřního kování. Volte tvary zaoblené, hranaté kliky i rozety, lesklý i matný vzhled třeba saténového niklu, zkuste luxusní kování, které je robustní a velmi komfortní při otevírání a zavírání dveří.

Klika se vám musí líbit, musí být příjemná na omak, do ruky, musí se hodit ke stylu domu i bytu, musí zapadnout, vyniknout i ladit. Klika je velmi důležitý prvek ve vašem zázemí. S designovou klikou se budete doma cítit konečně jako doma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *