Kombinace pestrých barev

Chystáte se malovat? Kombinujte pestré barvy, rozsvítí pokoje domu

Jednou za čas je třeba vymalovat svou domácnost. Během let barva na zdech bledne, bílá barva nezůstává čistou, proto je jednou za pár let třeba kompletně vymalovat celý dům. Pokud si pozvete malíře, přijde vás malování domu trochu dráž, ovšem budete to mít vymalováno precizně. Jestli jste však šikovní, hravě si s vymalováním místností poradíte sami. Chce to jen udělat si čas a mít dostatek trpělivosti (ono to malování nejde vždy podle plánu).

Pokud přemýšlíte nad tím, jakými barvami vymalujete své místnosti, neopomeňte barvy. I když se dnes preferuje do všech místností bílá barva, ne vždy je bílá barva ideální. Do moderních místností by se s bílou měla kombinovat ještě jiný, pestřejší barvička, která místnost krásně rozzáří.

Samozřejmě místnosti, které jsou jen a pouze barevné, nejsou in. Pokud si však jasnou, pestrou barvou vymalujete jen jednu zeď místnosti, zbytek bude bílý, vytvoříte nevšedně stylovou domácnost. Otázkou je, jaké barvy preferovat.

1) Hořčicově žlutá

Když zvolíte svítivě žlutou, nedá vám to v noci spát. Raději zvolte krapet jiný odstín krásné žluté, a sice velmi moderní hořčicově žlutou barvu. S ní se vkusně kombinují i bytové doplňky, které jsou zelené, bílé, černé nebo případně tmavě modré barvy. Při malování si však tento odstín musíte namíchat, jen v málokterých malířských potřebách najdete tento odstín, který zatím není v domácnostech tak běžný.

2) Khaki

Khaki je barva letošního roku, proto neváhejte a natřete jí i zeď v obýváku nebo ložnici. Je krásná, tmavší, přesto není černá. Krásně se kombinuje s bílou, černou, šedou, dokonce i s hořčicově žlutou nebo měděnými doplňky, jež si do svého domova kupuje nejedna žena.

3) Šedá

K oblíbeným, méně výrazným barvám patří i šedá, která krásně rozzáří samotnou bílou barvu, která se už po určité době bohužel omrzí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *