Vánoční květiny doma po celý rok. Jak se o ně starat?

Vánoční květiny doma po celý rok. Jak se o ně starat?

I když jsou vánoční svátky už dávno za námi, neznamená to to, že bychom z jednotlivých místností měli odstranit všechny vánoční květiny. Vánoční květiny můžeme pěstovat po celý rok, nemusíme je každý rok před Vánoci kupovat a nechávat si je v domácnosti jen pár měsíců, ne-li pouhých pár týdnů. Třeba takové vánoční hvězdy nebo bramboříky, to lze pěstovat po celý rok. Jen je třeba vědět, co takové květiny potřebují.  

Každá květina ve vaší domácnosti může vydržet déle, než si kdo myslí. Jen je třeba se o takové květiny opravdu dobře starat, je nutné jim dopřát to, co potřebují ke svému spokojenému životu. Zaměřme se na zmiňované vánoční květiny, které si opravdu nemusíte rok co rok kupovat v období vánočních svátků. Lze je mít v domácnosti po celý dlouhý rok.  

Vánoční hvězdy nezalévejte studenou vodou 

Vánoční hvězda je jednoznačně symbolem Vánoc. Patří na každou štědrovečerní tabuli, patří také na každý okenní parapet ve vánočně ozdobené domácnosti. V případě, že nechcete vánoční hvězdu každý rok kupovat novou, zalévejte ji vlažnou vodou, nikoliv studenou vodou. Kromě toho platí, že byste měli jednou za čas vánoční hvězdu přihnojovat. Odborníci doporučují vánoční hvězdu přihnojovat každý týden, stačí jedenkrát v týdnu. Co se týče pokojové teploty, která vánoční hvězdě vyhovuje, tak jí vyhovuje teplota pohybující se v rozmezí šestnáct až dvacet stupňů Celsia.  

Brambořík snese nižší teploty 

I brambořík je typickou vánoční květinou, kterou máme v pokojích, jež jsou dále ozdobeny vánočními dekoracemi. Ovšem i u bramboříku platí, že tuto rostlinu nemusíte pěstovat jen během Vánoc, vydrží s vámi v domácnosti po celý dlouhý rok. Stačí, když brambořík ponecháte v místnostech, kde se teplota pohybuje v rozmezí od dvanácti do osmnácti stupňů Celsia. Kromě jiného se brambořík zásadně umísťuje do polostínu, ideální místa jsou ložnice nebo kuchyně. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *