Znepříjemňují vám život holubi? Poradíme, co na ně platí

Znepříjemňují vám život holubi? Poradíme, co na ně platí

Máte neustále pokálené zábradlí na balkoně? Nebo vaše pergola kvůli holubím výkalům nevypadá zrovna jako z časopisu? Pak jsou vašimi největšími protivníky holubi, o nichž si lidé myslí, že s nimi nelze nijak bojovat, že je nelze zahnat. To je však omyl, nemusíte čekat na chvíli, až se holubi rozhodnou dobrovolně opustit vaši domácnost, respektive zahradu. Existuje několik účinných triků, jak vyhnat nevítané okřídlené hosty ze svých balkonů či okenních parapetů.  

Holuby nemusíme dlouze představovat. Těmto okřídleným nevítaným hostům se také jinak říká, respektive přezdívá létající krysy. Důvodem tohoto označení není to, že jsou otravní, ale že přenáší nejrůznější možné nemoci, které jsou nebezpečné i pro člověka. Abyste se takovým nemocem vyvarovali, vyžeňte holuby ze svého pozemku.  

Využívejte gelové odpuzovače 

V současné době existuje celá řada přípravků a prostředků, které jsou určeny pro boj proti holubům. K takovým prostředkům patří také gelové odpuzovače, což jsou prostředky, které fungují tak, že se jimi natřou místa, kde holubi rádi sedávají. Ovšem stejně jako všechny přípravky na světě, i gelové odpuzovače na holuby mají své výhody a nevýhody. K výhodám patří například velice snadná aplikace, také nenápadnost nebo velká spolehlivost. Co se týče nevýhod, bohužel se na tento gel lepí také peří nebo nepořádek.  

Existují také elektronické plašiče 

Dalším efektivním způsobem, jak vyhnat holuby ze svých okenních parapetů nebo z balkonů, je použití elektronických plašičů. Jedná se o zařízení, které vydává zvuky, jež jsou holubům velice nepříjemné. Výhodou tohoto zařízení je rozhodně snadné použití, kromě toho také to, že lze plašič koupit solární.  

Ochranné sítě všude kolem nás 

Dalším efektivním způsobem, jak se zbavit holubů, je použít klasické ochranné sítě, které lze nainstalovat prakticky kdekoliv, což je jejich hlavní výhoda. Na druhou stranu sítě nejsou zrovna designově hezké, tudíž vám mohou rušit celkový dobrý dojem ze zahrady nebo z balkonu. 

One Comment

  • renata stehlíková napsal:

    Nevadí nám ani tak holubi a jiní ptáci a zvěř.Ale vadí nám lidi, kterým všechno vadí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *