Nejčastější závady praček, za které si mnohdy můžeme sami

Nejčastější závady praček, za které si mnohdy můžeme sami

Mít doma pračku je dnes samozřejmostí. Po čase užívání spotřebiče ale mnohdy dochází k běžným poruchám. Za mnohé z nich si často můžeme sami. Jak se vyvarovat příliš rychlému opotřebení naší pračky? Podívejte se na nejčastější závady.  

Pračka signalizuje, že neodtéká voda 

Zvukový signál nebo nápis na displeji nám neklamně sděluje, že voda z pračky neodtéká. Může za to ve většině případů zanesený filtr čerpadla. Ten naleznete ve spodní části pračky. Každý manuál přitom přímo sděluje, že filtr je potřeba velmi často čistit. Obecně se uvádí, že alespoň jednou měsíčně bychom měli tento filtr před praním vyšroubovat a vyčistit. Budete překvapeni, jaké „poklady“ se zde nacházejí. Nezapomeňte použít ochranné rukavice.  

Prádlo je po vyprání mokré, není vyždímané 

Pokud se nejedná o poruchu čerpadla, je to zcela běžná signalizace toho, že jsme to prostě a jednoduše přehnali. Každá pračka pro jednotlivé prací programy uvádí v manuálu počet kilogramů suchého prádla, které do ní můžeme vložit. Jestliže jsme to přehnali a vložili jsme do ní příliš velké kusy, nebo jsme do bubnu přidali další a další kousky prádla, pračka neměla možnost vše vyždímat. Když pračku přetížíme, můžeme ji trvale poškodit.  

Prádlo je studené a má na sobě prášek 

Zvolili jste prací program, při kterém se počítá s vyšší teplotou? Prádlo je ale po vytažení z pračky velmi studené a vidíte na něm nerozpuštěný prášek? Zde se zřejmě jedná o poruchu topného tělesa. Bude potřeba pračku opravit v servisu. Pro příště si ale zapamatujte, že příliš prášku není potřeba. Když to s dávkováním pravidelně přeháníte, v pračce se tvoří příliš mnoho pěny. To má za následek přehřívání nebo dokonce spálení topného tělesa pračky.  

Pravidelně také čistěte zásobník na prášek. Můžete jej v mnoha případech klidně vložit do myčky spolu s dalšími předměty z domácnosti. Spolu s nádobím samozřejmě nikoliv. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *