Pořádek je cesta k úspěchu

Pořádek je cesta k úspěchu

Není na škodu mít v kanceláři všechno srovnané. Možná to působí nudně a sterilně, ale pedantský přístup se vám stokrát vrátí. Zatoulaná faktura může nadělat velké potíže. Komplikacím ale můžete snadno předejít se šanony a pořadači. 

Povinný úklid 

Říká se, že chaos podporuje kreativní mysl. Něco na tom dozajista bude a psychologický přesah takového tvrzení se stokrát vyvrátil a následně znovu potvrdil, ale jsou záležitosti, ve kterých je zmatek spíše na škodu. Administrativa patří mezi ně. Faktura sem, složenka sem, upomínka kdesi dole a poslední výzva zmizela neznámo kam. Taková anarchie se časem vymstí každému. Dožene vás to. Je lepší kousnout se hned na začátku a poctivě třídit a zařazovat tak, aby bylo vše rychle a snadno dohledatelné. K tomu vám poslouží kartonové složky a šanony. Díky nim budete mít neustále přehled o veškerém papírování a nic by vás nemělo překvapit. 

V zajetí barev 

Časem si tu každodenní rutinu, která vám zabere sotva pár minut a zároveň do budoucna prokáže ohromnou službu, nebudete ani připouštět. O to víc, kdy se vzdáte nudných pořadačů a kancelářskou nudu rozvíříte nápaditým designem. Je to sice maličkost, ale zvedne vám náladu a zřejmě i pracovní morálku a tempo. Stačí si vybrat motiv, který je vám na pohled příjemné, evokuje je vás hezké zážitky, láká vás a uklidňuje. Máte radši květiny, mláďata nebo daleké kraje, kam se běžný smrtelník podívá jednou za život? Volte mezi krémovými a tmavými odstíny, pohrajte si a vytvořte v kanceláři dojem exploze barev. Vše, co rozbije denní rutinu, se počítá. 

Na míru 

Pokud je vaše duše natolik kreativní, nechte se unést a vytvořte si šanony a složky na míru. Nechte je potisknout vlastními hláškami a motty nebo rodinnými fotografiemi. Pořizovací cena není závratná a hodnota pro jednotlivce ohromná. Nápaditý design je zkrátka jen další ze způsobů, jak si zvelebit pracovní prostředí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *