4 velké interiérové trendy, které je načase pohřbít

4 velké interiérové trendy, které je načase pohřbít

Zatímco některé styly a trendy jsou v kurzu po desetiletí, jiné se vrací po letech zpátky do módy a některé nenávratně mizí v propadlišti dějin. Podobně to funguje i u interiérových trendů. Tyto čtyři v posledních letech tak zaplavily internet, až se z nich stal nudný mainstream, a nyní je nejvyšší čas upgradovat je na něco moderního a neokoukaného. 

Bílé je někdy moc 

Pamatujete si na boom skandinávského stylu, který se vyznačoval bílými zdmi, podlahami, nábytkem i dekoracemi? Ačkoliv je bílá barva samozřejmě nadčasová, její přemíra může působit stroze a chladně. Přineste si domů trochu tepla a bílé zdi ozdobte velkými barevnými obrazy nebo vyměňte pár kusů nábytku za starožitné dřevěné poklady. 

Minulé roky přály kreativním duším a neexistuje snad nikdo, koho by minul trend malování různých geometrických tvarů na zdi, pelesti postele i starý nábytek. Geometrie se samozřejmě nevyhnula ani dekoracím, a tak jsme si doma lepili šestiúhelníková zrcadla, věšeli poličky připomínající včelí plástve a kupovali lustry z kovových tyček. V poslední době ale u nejznámějších designérů začínají převládat spíše organické tvary plné oblých křivek, vlnek a nepravidelných oválů. 

Buďte opravdoví 

Smiřme se s tím, že umělé věci nikdy zcela nenahradí ty opravdové. I tak se ale napříč světem prohnal trend umělých pokojových květin. Ty se totiž dají postavit i do tmavého kouta a kromě občasného setření prachu nevyžadují žádnou péči, což je v dnešní uspěchané době velká výhoda. Je ale načase vyměnit je za opravdové, existují totiž i rostliny, které nepotřebují ani světlé stanoviště, ani každodenní zálivku. 

V poslední době jen málokdo odolal pokušení zvěčnit svou oblíbenou mantru na zdi nebo na obraze. A tak nám Instagramový feed zaplavily nápisy jako Live, Love, Laugh nebo Never stop dreaming. Své životní motto si ale raději vepište do duše než do obýváku a nápisy nahraďte moderními minimalistickými kresbami nebo vintage plakáty. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *