Jaký typ zrcadla zvolit do koupelny

Jaký typ zrcadla zvolit do koupelny

Kam zamíří vaše kroky, když se ráno probudíte ze spánku? Bude to nejspíš koupelna, která je určena k ranní hygieně. V bytech je tento prostor často bez oken, tudíž velkou úlohu zde sehrává umělé osvětlení. Které byste měli vybrat, abyste byli opravdu spokojeni a koupelna se stala místem, kde se budete cítit dobře? 

Výběrem světel lze rozdělit prostor 

V koupelně se prostor většinou dělí mezi umyvadlo, vanu, případně sprchový kout. V některých bývá její součástí také pračka se sušičkou. Aby místnost působila příjemně, není na škodu jednotlivé části koupelny od sebe vhodně oddělit. Lze toho docílit i výběrem osvětlení. Jaká je nabídka na trhu? Lze vsadit na osvětlení celého prostoru. Je to ideální při vstupu do koupelny. Pokud si ale chcete vytvořit pohodovou atmosféru, oplatí se pořídit bodová světla, která svítí spíše nenápadně a dávají důraz na konkrétní místo v prostoru. Takto můžete zdůraznit vanu a potlačit umyvadlo, které bude své vlastní světlo. 

Osvětlení zrcadla 

Důležitou roli sehrává v koupelně zrcadlo. V něm je třeba se dobře vidět, k čemuž přispívá volba jeho správné velikosti a také osvětlení. Moderní jsou LED zrcadla se zabudovaným LED světly. Jejich nespornou výhodou je úspora elektrické energie a možnost vybrat si teplotu světla mezi teplou a studenou bílou. Do koupelny se více hodí studený odstín, který nemá nažloutlý podtón, protože vzbuzuje dojem čistoty. A ta ke koupelně neodmyslitelně patří. Dejte si pozor na to, aby LED osvětlení zrcadla nesměřovalo jen ze strany, a nevytvářelo tak rušivé stíny. 

Světelné efekty hrají prim 

LED osvětlení nabízí celou řadu světelných efektů. Můžete totiž zvolit různé designové varianty LED světel, jež v koupelně vytvoří tu pravou atmosféru pro relaxaci ve vaně nebo ve sprchovém koutě. Nebojte se ani barevného LED osvětlení ve formě pásků. Dají se velmi dobře umístit do výklenků nebo částí stropu. U osvětlení nad vanou se dejte pozor na to, aby neoslňovalo toho, kdo ve vaně leží. Zároveň by světlo nemělo mířit do zrcadla, protože oslepuje.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *