náklady na nový dům

Jak snížit náklady na nový dům

Každý z nás si přeje mít své vlastní hnízdo. Mít něco svého a vymanit se z nutnosti platit nájmy cizím lidem. Současné ceny materiálů jsou ale opravdu vysoké. Jak snížit náklady na novostavbu?

Státní dotační program přinese až půl milionu korun

Státní dotační program s názvem Nová zelená úsporám nabízí mnoho možností, jak ušetřit. Můžete získat dotace na novostavbu, dotace na zateplení a mnoho dalších programů. Starší budovy například čerpají dotace na výměnu oken. čím více úsporných řešení budete pro svou novostavbu kombinovat, tím vyšší příspěvek od státu vás bude čekat. Můžete si tak na své střeše postavit sluneční elektrárnu, nebo začít využívat teplo z odpadních vod. Všechno je podporováno.

Obnovitelné zdroje

V rámci programu můžete také získat dotaci na využívání obnovitelných zdrojů energie. Tepelná čerpadla a další systémy se tak budou skvěle kombinovat s konstrukcí domu, který je postaven nízkoenergeticky. Využívání obnovitelných zdrojů vám navíc přinese trvalou úsporu pro vaše bydlení. Stanete se částečně nezávislí na stále se zvyšujících cenách za energie.

Vhodný pozemek

Náklady na celý projekt vám pomůže dramaticky snížit také poloha vašeho pozemku. Pokud jste si již vybrali místo a zjišťujete, že ceny jsou zde za pozemek skutečně přemrštěné, je na čase se ještě rozmyslet, zda to bude opravdu stát za to. Někdy je lepší zůstat na vedlejší cestě, kde máte mnohem více možností. Snažte se volit kombinace stavebních materiálů, postupů, ale také chytře vybrat místo. Vaší prioritou je přeci mít hypotéku splacenou co nejdříve.

Dotační program Nová zelená úsporám pomáhá snižovat náklady na vlastní bydlení nejen majitelům současných staveb, ale také nově vznikajícím projektům. Čím více úsporných řešení budete kombinovat, tím větší úsporu získáte. Pro vaši novostavbu tak můžete získat i půl milionu korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *