Regencycore aneb bydlete jako anglická smetánka

Regencycore aneb bydlete jako anglická smetánka

Chcete si do interiéru vnést noblesu a eleganci vlastní dávným královským rodům? Pak vás jistě osloví regencycore, nejnovější módní trend, kterému získal popularitu především seriál Bridgertonovi. Inspiruje se regentskou Anglií z počátku 19. Století, a i když možná nepatříte mezi fanoušky seriálu, může vás inspirovat k menší proměně. 

Lustr a tapety 

Nezačínejte od podlahy, ale od stropu. S rozvětveným lustrem s blyštivými krystaly dostane kterákoliv místnost zajímavější ráz. Pokud si troufáte na výraznější změnu, opatřete některé stěny v místnosti světlou tapetou s rostlinnými motivy. Ostatní stěny nechte čistě bílé nebo šedé. Styl regencycore často zahrnuje olejové malby s náboženskými motivy, portréty nebo obrazy se zátiším v pozlacených rámech. Samozřejmě nemusíte investovat do originálu, tištěné repliky bohatě postačí. 

Vytvořte si doma místo, kde můžete relaxovat s oblíbenou knihou nebo jen tak s šálkem čaje. Ideální k tomu bude pohodlná dlouhá lavice označovaná jako chaise longue doplněná vzorovanými polštáři. Ani výběr pohovky do obývacího pokoje nepodceňujte. Dvousedadlový gauč s dřevěnými nožkami, oblými stočenými opěrkami a hlubokými matracemi je nadčasovou nezbytností. 

Nezapomeňte na detaily 

Starožitný toaletní stolek se zrcadlem promění každý pokoj v regentskou oázu. Případně můžete alespoň natřít svůj starý stůl bílou barvou, dát mu trochu patinu a postavit na něj zdobené zrcadlo, dojem bude stejný. Ani okna nenechte holá. Ať už se rozhodnete pro římské rolety, elegantní řasené závěsy v pastelových barvách nebo ledové sklo, vytvoříte doma honosnou atmosféru. 

Pokud se chcete při usínání cítit jako na zámku, vyměňte stávající ložní prádlo za povlečení ve zlatých, krémových nebo starorůžových odstínech s damaškovým vzorem. S polštáři nešetřete a vybírejte takové, které mají po okrajích volánky. Na noční stolek rozestavte několik jednoduchých bílých svící v různých velikostech. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *