Jak vybrat kvalitní jídelní stůl

Jak vybrat kvalitní jídelní stůl

Zařizování nového bydlení patří k příjemným činnostem. Baví především ženy, které s chutí spřádají plány na to, jak jejich domácnost bude vypadat. Pánové občas také přiloží své polínko do diskuse, ale obvykle to není jejich parketa a raději přenechají budoucí vizi interiéru svým drahým polovičkám. Zajímají je hlavně konkrétní činnosti, které jsou jim svěřené, jako například sestavení nábytku, který byl doručen v demontu. Víte, jak zařídit jídelnu? 

Samostatná jídelna, nebo jako součást kuchyně 

Při plánování dispozice novostavby má její budoucí majitel více možností si rozmyslet, jak budou vypadat jednotlivé pokoje. Zde vyvstává zejména otázka jídelny. Nabízejí se totiž hned tři možnosti – samostatná jídelna, jídelna spojená s kuchyní nebo jídelna spojená s obývacím pokojem. Která varianta je nejlepší? Záleží pochopitelně na každém, čemu dává více přednost. Jídelna s kuchyní je nejběžnější, samostatná jídelna vyžaduje prostor navíc a obývací pokoj s jídelnou je trendy řešením moderní doby. 

Jak ideálně zařídit jídelnu 

Základem je v jídelně jídelní stůl. Jeho velikost bude nejspíš odpovídat potřebám domácnosti. Jestliže se v ní pravidelně setkává větší počet lidí, pak se oplatí koupit rozkládací stůl, který je možný v případě nutnosti rozložit do větší plochy. Stolové nohy budou v tomto případě masivnější. Mechanismus skládání stolu bývá důmyslně navržený tak, aby jeho rozložení bylo otázkou chvilky bez velké námahy. Stolové podnože lze použít, i když se více hodí pro pracovní stoly do domácí kanceláře, kde ulevují nohám. Někdo ale ocení, když i při jídle může mít nohy mírně zvednuté. 

Co by dále v jídelně nemělo chybět 

Součástí jídelny kromě jídelního stolu a židlí bývá také další nábytek. Neměl by chybět příborník, komoda na bytový textil, vybavit ji lze i poličkami. Na stěny se hodí pověsit vhodné obrazy nebo fotografie, které vytvoří útulnou atmosféru. Lépe se konzumuje jídlo v příjemném prostředí, ve kterém se lidé cítí dobře.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *