Vánoční dekorace do domácnosti

Jak letos vánočně ozdobit domácnost?

Lidé s měnícím se ročním období mění také své dekorace v domě. To, že se změní roční období, dnes oslavujeme změnou věnce na dveřích. Jelikož venku padá sníh, je načase obměnit nejen věnec na dveřích, ale také mnoho dalších věcí. Je třeba změnit celkovou dekoraci v domě, jelikož jsou tu nejkrásnější svátky v roce.

Mnozí lidé Vánocemi doslova žijí a mají už dárky nakoupené s opravdu velkým předstihem. Někteří čekají na poslední den před Štědrým dnem, dříve zásadně nenakupují. Kromě dárků se začíná nakupovat i vánoční výzdoba, jenže je otázkou, co konkrétního nakoupit.

Girland není nikdy dost

Stejně jako v uplynulých letech, i letos je povolené vyhrát si s takzvanými girlandami. Jedná se o umělé jehličí, kterým se snadno ozdobí třeba zábradlí nebo případně oblouk tvořící vchod do obývacího pokoje. U girland platí, že si je můžete různě naaranžovat. Volte jednoduché aranžmá, nic kýčovitého. Ideální by bylo, kdyby se toto aranžmá hodilo k barvě zdobení na vánočním stromečku.

Girlandy neomotávejte svítícími řetězy. Bohatě stačí, když sáhnete po maličkých baňkách.

Do oken patří kometa. Ano nebo ne?

A máme tu otázku do loterie. Patří do oken kometa nebo ne? Kometa je jednoznačně symbol Vánoc, ostatně máme ji do oken dát nebo nikoli? Mnozí lidé jsou toho názoru, že bez komety v okně nás Ježíšek nenajde, pokud však v domácnosti nemáte malé děti, kometu do okna nedávejte. V průběhu let se z této vánoční dekorace stal kýč, který nepatří do žádné moderní domácnosti.

Zkuste to s květinovou výzdobou

I když květiny k zimě nejdou, v interiéru je jich stále dostatek. I díky květinové výzdobě poznáte, že přišly do domu Vánoce. V ideálním případě si pořiďte do domácnosti hvězdníky nebo vánoční hvězdy, typickou vánoční kytičkou jsou také bramboříky nebo azalky, které se řadí k méně náročným květinám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *