Když máte psa v bytě. Co dělat a nedělat?

Když máte psa v bytě. Co dělat a nedělat? 

Koupě psa je věc, kterou je nutné pořádně promyslet. Pokud na čtyřnohého parťáka nebudete mít dostatek času, raději si ho nepořizujte. Neustálé venčení, z počátku velká pozornost při výcviku – to zkrátka a dobře leze do časových možností. Navíc pokud se rozhodnete si psa pořídit k sobě domů, pamatujte také na jedno – budete mu muset trochu přizpůsobit bydlení.  

I pelech má své místo 

Ať už jste majitelem nemovitosti nebo jste v pronájmu, psovi musíte přizpůsobit bydlení. Přece je to také jen živý tvor a vyžaduje značnou dávku pozornosti. Například mu umístěte na vhodné místo jeho pelech. Zde by neměl hrozit průvan, ale nemělo by sem sálat ani přímé sluníčko. Pokud si pořizujete štěně, umístěte jeho pelíšek tam, kde nebude vadit, když se vyčůrá nebo udělá bobík.  

Vhodné jsou například chodby, případně i obývací pokoje, kde však nejsou koberce s vysokým chlupem. Z těch by šly nehody velmi těžko odstraňovat. 

Pokojové rostliny mohou být rizikem 

I když milujete pokojové rostliny, protože dodávají vašemu interiéru život, bohužel ne všechny jsou pro psy ideální. Některé mu mohou způsobit nepříjemné zdravotní problémy, ne-li rovnou otravu. Zejména štěňata jsou zvídavá stvoření a mají tendenci neustále okusovat velké listy rostlin. Z jejich vzdálenosti proto odstraňte takové, které jsou, jak už bylo zmíněno, pro ně jedovaté.  

Rizikový je například tchynin jazyk nebo taková monstera může udělat neplechu. 

Odpadky? Pozor na ně 

Zejména pokud chcete nechat pejsky samostatně doma, měli byste se postarat o to, abyste umístili odpadkový koš tam, kam na něj nedosáhne. Není nic horšího, než když se pes hrabe v odpadcích. Není to o následném úklidu, který nastane po převrhnutí koše, ale spíše o rizicích, které souvisí s tím, když pes pozře něco, co nemá. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *