Tři pokojové rostliny, které přežijí naprosto všechno. I nešikovné pěstitele

Tři pokojové rostliny, které přežijí naprosto všechno. I nešikovné pěstitele

Patříte mezi nešikovné pěstitele, přesto toužíte po rostlinách, které by krásně rozzářily domácnost? Pokud se bojíte, že by rostliny vaši péči nepřežily, investujte do takových, které jsou vůči jakékoli péči odolné. Kupodivu i takové rostliny existují. Není to jen tchynin jazyk, který je považován za nejodolnější rostlinu. Takových rostlin je kupodivu daleko více, které přežijí opravdu všechno – i nešikovné pěstitele. Seznamte se s těmi nejčastěji pořizovanými, které si na první pohled opravdu zamilujete.  

Máte doma netík? 

Jednou z mnoha pokojových rostlin, které jsou známé tím, že odolají mnohému, je také takzvaný netík. Jedná se o rostlinu, která ke svému spokojenému životu potřebuje zejména hodně světla. Je to jakýsi druh kapradin, tudíž dokáže krásně zvlhčit vzduch v interiéru, a to je potřeba zejména v bytových jednotkách. Ke svému spokojenému růstu potřebuje rosení, pravidelně odstraňujte uschlé listy a dostatečně ji zalévejte.  

Netík je jedna z mála rostlin, které dokážou přežít například v koupelně. Pokud tedy svou koupelnu chcete něčím oživit, doporučujeme právě netík.  

Odolná tlustice 

Další velmi odolnou rostlinou je takzvaná tlustice, která má ráda světlo, nejvíce však miluje okna, jež jsou orientována k východu. Stačí ji dokonce zalít jednou měsíčně, to jí plně stačí – během zimy ji dokonce nemusíte zalévat takřka vůbec. Ona sama si ostatně o zalití řekne, poznáte to díky svraštělým listům. To je signál, že už byla velmi dlouho bez jakékoli vláhy a že je čas na zalévání. 

Juka jako vysoká pokojovka 

Pokud chcete do domu koupit velkou pokojovou rostlinu (tedy lépe řečeno vysokou pokojovou rostlinu), doporučujeme juku. Jedná se o pokojovou rostlinu, která se velmi snadno pěstuje, dokonce snáší dobře i plné sluníčko. V létě ji dokonce můžete nechat i na čerstvém vzduchu.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *