Originální kuchyně: černá s prvky dřeva

Originální kuchyně: černá s prvky dřeva 

Krémové barvy, jemnost a decentní úchytky jsou již dávno minulostí. Alespoň co se kuchyní týká. Pro ty, kteří se chtějí odlišit a mít doma něco jiného než ostatní, je ideální vsadit na černou kuchyň. Její design bude již sám o sobě velmi zajímavý, pokud ji navíc doplníte dřevem, budete mít jistotu originální části interiéru.  

Světlo jako základ 

Pokud se rozhodnete vsadit na černou kuchyň, nezapomeňte také na dostatek osvětlení, který je už jen z podstaty velmi důležitý. Nebavíme se přitom jen o denním světle, které do prostoru proniká přirozeně, ale i o tom umělém. Jeho výběr je klíčový. Kromě velkého a stěžejního osvětlení vsaďte i na menší kousky, třeba LED pásky lemující části kuchyně.  

Určitým úskalím černé kuchyně je to, že opticky zmenšuje prostor. Proto byste si ji měli pořídit pouze v případě, že máte na takovou část domu nebo byt dostatek místa. Ideální je, pokud kuchyň přímo rovnou navazuje na obývák a veze se na vzdušném prostoru.  

Zajímavost černé kuchyně podpoříte také kontrasty. Nebojte se ji doplnit dřevem ve světlejších odstínech. Dřevo by samozřejmě mělo být kvalitní a takové, aby vydrželo – v tomto ohledu se opravdu vyplatí nešetřit. Aplikovat jej můžete třeba na kuchyňskou desku, případně jím můžete ozvláštnit části stěn.  

Kombinujte, ale s mírou 

Až budete vybírat doplňky, pamatujte, že méně je více. Především co se materiálu a zpracování týká. Snažte se držet se stejné linie, tedy například vyberte dřez i baterii ze stejného materiálu, nebuďte moc extravagantní ani co se úchytek týká. Zkrátka v některých případech vyhrává jednoduchost nad velkým množstvím věcí, a to je naprosto v pořádku.  

Při plánování celkového designu jistě narazíte na otázku, zda zvolit spíše lesklou nebo matnou variantu. Zatímco ta lesklá působí okázalejším a luxusnějším dojmem, nadčasovější je matná verze. Je totiž snazší pro kombinaci s dalšími prvky a zároveň na matném povrchu unikne i větší množství věcí. Je tedy pravděpodobné, že až budete vařit velkou večeři pro celou rodinu, budete za matnou verzi vděčnější než za cokoliv jiného. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *