Jak zařídit krásný a praktický pokoj pro miminko

Jak zařídit krásný a praktický pokoj pro miminko 

Zařizování pokojíčku pro miminko je jedna z krásných a příjemných radostí, na kterou se většina nastávajících rodičů velmi těší. Nabízí se totiž úplně nový prostor, který můžete vybavit krásnými a podnětnými doplňky, které budou vašemu přírůstku dělat radost v prvních měsících a letech života. Pokud nemáte dostatek nápadů, možná se bude hodit naše inspirace, jak pokojíček zařídit.  

Dbejte na design i materiál 

Když zařizujete nový pokojíček, samozřejmě myslíte i na budoucnost, tedy jak bude miminko růst a pohybovat se. Čas zde totiž bude trávit pravděpodobně až později, kdy si bude hrát a prozkoumávat. Proto by jedním z nejdůležitějších elementů měla být bezpečnost. V případě nábytku proto volte takový, který dítě nebude ohrožovat a vy se nebudete muset bát nechat ho v pokoji samotné. Pozornost věnujte hranám i materiálu. Ten by se neměl odlupovat, ničit nebo trouchnivět, aby dítě, které zkoumá okolí i pusinkou, nepřišlo k úhoně. V případě postýlky pak myslete i na to, jak se v ní dítě bude stavět a aby nepropadlo příčkami nebo je nevylomilo.  

K postýlce se váže i další bod. Neměla by totiž být pod oknem, z nějž by na dítě mohlo nepříjemně foukat a dítě by mohlo být nemocné. Lepší umístění je proto u stěny, kde je světlo a teplo. Pokud z nějakého důvodu takový prostor v pokojíčku není a neexistuje jiná možnost než mít postýlku pod oknem, nezapomeňte na žaluzie a závěsy, které budou blokovat studený vzduch z venku.  

Barvy: méně je někdy více 

Až se budete zamýšlet nad barvami, nenechte se ovlivnit pohlavím miminka. Pokoje stylizované do růžové nebo modré mohou dítě moc rozptylovat a dráždit. Lepší je proto volit spíš tlumenější barvy a odstíny zdí i nábytku, například šedou, béžovou a bílou, a barevně se více vyřádit v doplňcích a hračkách.  

Jakmile dítě začne lézt, bude trávit většinu času na zemi. Z hlediska údržby je proto koberec velmi nepraktický. Drží se v něm prach a smetí, které dítě jednoduše může spolykat. Orientujte se proto spíš na pěnové hrací plochy a podložky, kde dítě bude v měkkém, teplém, ale i čistém. Zároveň podložky můžete vybrat barevné, a tím potěšit i batole, které bude vnímat všechny podněty, zatímco vy zachováte čistý design pokoje. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *