Také vás otravují mšice? Zbavte se jich jednou provždy

Také vás otravují mšice? Zbavte se jich jednou provždy 

Mšice jsou nejčastěji se vyskytujícím škůdcem, který napadá téměř všechny druhy rostlin. Po napadení vytvoří přímo invazi a během chvíle dokáže napáchat nenávratné škody. Mšice škodí rostlinám sáním jejich šťáv, tvorbou medovice a přenášením virových chorob. Časem se stávají odolné proti chemickým postřikům, a tak je velice těžké se jich zbavit. My pro vás máme několik tipů, jak na mšice pomocí potravin, které máte běžně doma. 

Mšice odhalíte pomocí otočení listu stromu či rostliny zespodu.  

Dodržujte prevenci 

Mšicím je nejdůležitější zabránit. Na podzim a na jaře zryjte půdu, čímž zlikvidujete larvy a kukly mšic, které by mohly v půdě přezimovávat. Rostliny také dobře vyživujte, jelikož se tak dokážou lépe bránit a mšice tolik nelákají.  

Hned jak si všimnete mšicí, neváhejte a ihned zakročte 

Jestliže nemáte čas shánět speciální postřiky, sáhněte po mýdlu nebo jaru. Nevýhodou je, že se přípravek nehodí na ovocné stromy či zeleninu.  

Ve vodě si připravte roztok z mýdla nebo jaru, který aplikujte na rostliny. Nechte působit ideálně přes noc. Ráno opláchněte čistou vodou.  

Aroma česneku odpudí mšice ze záhonů 

Pokud chcete mšicím zabránit zničení vašeho záhonu s růžemi, vsaďte mezi ně několik paliček česneku.  

Pro ovocné stromy a keře 

Na ovocné stromy a keře nemůžete použít chemii, ale ani jarový či mýdlový postřik. Ideální je proto vytvořit roztok smícháním oleje a vody, 1:10. Díky své mastnotě olej škůdcům zalepí jejich dýchací otvory.  

Postřik z tabáku 

Pokud kouříte, můžete využít nedopalky pro vyrobení účinného postřiku proti mšicím. Lze jej vyrobit také z tabáku: 150 gramů tabáku či nedopalků z cigaret bez filtru povaříte na hodinu ve třech litrech vody. Získanou tekutinu přeceďte a nechte vychladnout. Stříkejte pouze napadené části stromů a rostlin. Postřik by měl mšice zlikvidovat do dvou dnů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *