Jarní dekorace ke dveřím, aneb přivolejte teplo

Jarní dekorace ke dveřím, aneb přivolejte teplo 

Máte už doslova po krk této otřesné zimy? Je načase, abyste domů přivolali to teplejší roční období, a sice jaro. I když jsme si už několikrát během zimy říkali, že už k nám jaro pravděpodobně vítá, nebylo tomu tak. Jen ta matička příroda si z nás dělala legraci. Abyste však první sluneční paprsky tentokrát doma upoutaly, je načase vytáhnout ty pravé jarní ozdoby. 

Věnec na dveřích vyměňuje ten zimní 

Ze všeho nejdříve byste svou pozornost měli upoutat na vchodové dveře. Právě ty jako první odhalí, co je zrovna za roční období u vás doma. Během chladnějších měsíců nám na dveřích visela spíše zimní tematika, nyní ji můžeme s čistým svědomím vyměnit za tu jarní. 

Co konkrétně by mělo hrát roli na takovém jarním věnci na dveřích? Především tedy pastelové barvy, které na každého, kdo k vám zavítá, přivítají s otevřenou náručí. Nebojte se samozřejmě ani typických jarních dekorací, jako jsou kočičky, tulipány nebo například ozdobní drobní ptáčci.  

Staré kolo plné okrasných květin 

Pokud vám věnec na dveřích nestačí, můžete jít cestou starších dekorací, jako jsou stará kola. Ale aby byla skutečně působivou jarní ozdobou, vrhněte se do aranžování kola vkusnými letničkami nebo jinými květinami.  

Do košů zasaďte truhlíky nebo koše, do kterých zasadíte takové květiny, které přinesou do vaší domácnosti trochu toho teplíčka. Nebo minimálně do exteriéru, kde zejména na jaře může kralovat ještě trochu deštivé počasí.  

Dekorace patří také na okenní parapety 

Že vám je to ještě stále málo? Přivolat jaro můžete také tím, že na okenní parapety umístíte nejen dekorace, ale opět také truhlíky, které květinami zaplníte. Na okenní parapety patří například okenní bedýnky, na které se jednoznačně upne zrak kdykoliv, kdy kolem nich budete sami procházet. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *