Chameleon nebo pavouk? I takové mazlíčky můžete mít ve svém teráriu

Chameleon nebo pavouk? I takové mazlíčky můžete mít ve svém teráriu

Pokud se cítíte sami a říkáte si, že by bylo fajn mít nějakou živou společnost, nemusíte si nutně pořizovat psího společníka. S ním je jenom hromada práce. Musíte ho učit hygienickým návykům, několika povelům, především musíte být jeho společností také. Jinými slovy to není nic pro časově vyčerpané jedince. Naopak živí tvorové do terárií postavených z hliníkových profilů Aluhobby – to je přesně pro ně. Jenže co konkrétně by mělo terária obývat? 

Pavouci jen pro otrlé

Nemusí to být jenom plazi, co bude sídlit v teráriích. Co si pořídit pavouky? I když budí respekt a řada lidí z nich má strach, tento tichý společník bude zanedlouho k zulíbání. Tedy, pokud se nebude zrovna krmit. Krmí se totiž živou stravou, což je jenom pro otrlé. 

V současné době je k dispozici celá spousta druhů pavouků, které stojí za zvážení. Mohu to být stromoví, zemní i podzemní pavouci. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli druh, vždycky se informujte o chovných požadavcích. Každý pavouk totiž vyžaduje trochu jiné zázemí.

Je libo chameleon?

Pokud ale toužíte po něčem trochu zajímavějším, co bude zároveň líbivé oku, co třeba chameleon? Je třeba konstatovat, že mluvíme o opravdu stydlivém společníkovi, se kterým musíte mít trochu trpělivosti. Ochočování není legrace, ale když vytrváte, stane se z něj opravdu skvělý parťák.

Chameleona ale nedostávejte do nepříjemných situací, ve kterých by se dostal do stresu. Ten je totiž pro něj doslova zabijákem. 

Leguán – symbol exotiky u vás doma

Patříte mezi vášnivé cestovatele a exotika je to, co vám v Česku chybí? Leguán je pro vás ideálním společníkem, který vám tropy někde za hranicemi bude připomínat. Je velice zajímavé, jak snadno si dokáže přivyknout na svého majitele. Je navíc vegetariánem čili ho nebudete muset živit žádnou živou stravou. 

Jen se tedy připravte, že může dorůst až do dvou metrů čili je zapotřebí opravdu velké terárium. Když mu připravíte ideální podmínky, dožije se až patnácti let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *