Dračinec jako květina s listy jako od malíře

Dračinec jako květina s listy jako od malíře

Výběr pokojových rostlin není vždycky snadný. Dnes na trhu můžeme koupit hromadu hezkých pokojových rostlin, vy však toužíte po takové, která je trochu nevšední a kterou si na první pohled zamilujete. Takovou rostlinou je například dračinec, který je známý svými dech beroucími listy. Má je totiž jako od malíře, jako kdyby mu je pomaloval nejznámější a nejslavnější malíř na světě.  

Dračinec obecně patří mezi nejkrásnější pokojové rostliny, a to právě díky zmiňovaným listům. Jeho listy jsou plné několika pruhů, každý z nich má trochu jiný odstín. Někdy bývají až lesklé, a pokud se o něj staráte, bude tak bujný, že kmen vespodu nepůjde vůbec vidět.  

Jedná se o stálezelenou rostlinu, která se hodí do míst, kde je plné sluníčko, případně polostín. Hodí se zejména na vyvýšené police nebo případně na poličky v obývacím pokoji. Jedná se o velmi výraznou pokojovou rostlinu.  

Může dorůst až do dvou metrů 

Samozřejmě místo, kam ji dáte, volte na základě velikosti rostliny. Rostlina totiž může dorůst až do necelých dvou metrů, to by se pak na poličku v obývacím pokoji nevešla. Pokud jste ji ale koupili ještě malou, vyvýšené místo v obývacím pokoji je dobrá volba.  

Jak již bylo zmíněno, miluje jasné, slunné místo. I když není extra náročná, při zanedbávání péče může začít shazovat své listy. Ke svému životu potřebuje vydatnou zálivku, pokojová teplota je ideální, taktéž miluje vysokou vzdušnou vlhkost. Pokud vlhkost v domácnosti chybí, dejte vedle ní misky s vodou, které se postarají o její blízkou vlhkost.  

Listy s kresbou, které okouzlí na první pohled 

Pokud tedy pátráte po rostlině, která svým vzhledem okouzlí na první pohled, dračinec je ideální volba. Sice má tvar stromu, ale jeho listy plné kreseb vás o koupi přesvědčí. A právě listy plné kreseb jako od malíře budou to, co okouzlí na první pohled. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *