Nejdražší byty najdeme v Praze, nejlevněji je v Ústí nad Labem

Nejdražší byty najdeme v Praze, nejlevněji je v Ústí nad Labem

Najít si byt za slušnou cenu, to je dnes v České republice už nemožné. Ceny bytů rostou divokým tempem, tedy tak tomu alespoň bylo během loňského roku. Odborníci se však shodují na tom, že je to jen bublina na trhu, která zanedlouho praskne. Pokud o byty nebude zájem, budou muset ceny klesat, protože prodávající budou toužit po výdělku, kvůli kterému byt kupovali. Navíc bytů začne, doufejme, brzy přibývat, a tak ceny budou muset jít níž. Otázkou jen je, kdy byty začnou s cenou klesat. Zatím se během loňského podzimu jen rapidně zdražovalo. Kde je nejdráže a kde naopak nejlevněji? 

I když se má jednat jen o bublinu na trhu a za poslední dva měsíce se příliš byty nezdražovaly, stále lze byty v České republice označit za rekordně předražené. I když ke konci roku v některých krajích docházelo k poklesu cen, stále jsme na rekordních pozicích.  

Kde je nejdráže? 

Z aktuálních informací vyplývá, že nejdražší byty najdete bohužel v Praze. To se však dalo čekat. Ceny během loňského podzimu (tedy během loňského třetího čtvrtletí) za byty poskočily o skoro tři procenta, a to na skoro 57 tisíc korun za metr čtvereční. V mnoha čtvrtích však vzrostly ceny ještě víc, a to na 76 tisíc korun za metr čtvereční.  

Zdražovalo se také během loňského podzimu v Olomouci (zde došlo ke zdražení o šest procent), také v Českých Budějovicích, kde se zdražilo o pět a půl procenta, zdražilo se i v Pardubicích, a to o necelých pět procent. Ani Brno nezůstalo pozadu a také se zde zdražilo, a to cca o čtyři procenta.  

Kde  je nejlevněji? 

Naopak nejlevněji je v Ústí nad Labem, kde se ceny bytů dokonce snížily, a to na patnáct tisíc za metr čtvereční. Ceny bytů klesly také v Hradci Králové o necelých šest procent, taktéž ve Zlíně o ta samá procenta či v Jihlavě, kde došlo ke snížení cen o čtyři procenta. S nižšími cenami bytů se setkáte také v Karlových Varech, kde došlo ke snížení o sedm desetin procenta. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *