Prodej a realitní kancelář

Prodej a realitní kancelář

Prodáváte nemovitost a chcete využít služeb realitních makléřů? Důležitý je správný výběr, na kterém pak bude záviset celý průběh a úspěch prodeje.

V České republice není zákon, který by reguloval činnost realitních makléřů, což může výběr značně ztížit. Je to stále volná živnost, kterou může dělat úplně každý bez vzdělání v realitách a prodeji. Čím dál více reality získávají špatné jméno kvůli podvodníkům a lidem bez zkušeností a znalostí.

To ovšem neplatí pro všechny a stále jsou tady kvalitní profesionálové, které jen stačí najít.

Jméno neznamená kvalitu!

  • První bod je hledat kanceláře, které působí už dlouho dobu a mají dobré reference. Ovšem to, že jsou známe vždy neznamená, že jsou také dobré. Tip pro Vás je obejít více kanceláří a porovnat jejich nabídky.

Na co zaměřit pozornost?

  • Obchodní rejstřík

Hospodaření kanceláře Vám poskytne velký obrázek, projděte si obchodní rejstřík, který dnes snadno najdete na internetu.

  • Pojištění

Samozřejmostí by mělo být profesní pojištění odpovědnosti. Kanceláře by měly mít na svých stránkách k dispozici potvrzení pojištění, které si můžete ověřit přímo u pojišťovny.

  • Jaký je tým?

Má kancelář lidi a specialisty na všechny funkce nebo si je vyhledává externě a nárazově? Sehraný a školený tým jistě vždy udělá kvalitnější práci.

  • Služby

Za své peníze – provizi, kterou poskytnete kanceláři určitě očekáváte odpovídající množství poskytnutých služeb a hladkost celého prodeje. Zaměřte se především na protekci Vaší nemovitosti na trhu – prezentace, profesionální fotografie atd.

  • Home staging

Jednoduše řečeno se jedná o zatraktivnění domu k jeho prodeji. Když upravíte interiér podle posledních trendů, můžete navýšit zájem o něj i prodejní cenu. Velice také pomůže urychlení prodeje. Nebojte se tady sehnat si profesionálního designéra, investice se zaručeně vrátí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *