Máte doma vířivku? A víte, jak ji správně udržovat?

Máte doma vířivku? A víte, jak ji správně udržovat?

Vířivkase stává stále častější součástí domácností, čemuž se ostatně nemůžeme divit. Lidé, kteří mají jen terasu nebo mají zahradu opravdu malou, nemají prostor pro koupi bazénu, ale raději investují do vířivky, která jim nejen v létě přinese potěšení. Přece jenom kdoví, jak to s letošními dovolenými bude, proto vířivka je opravdu dobrá koupě, o kterou se jen musíme správně starat. Správná údržba se podílí na dlouhé životnosti, proto ji nepodceňujte. Otázkou však je, jak tedy vířivku správně udržovat. 

Jak často provádět údržbu? To je odvíjí od několika faktorů. Vliv na to má například to, k jakým účelům vířivku používáte. Pokud jen k privátním účelům, stačí vodu měnit dvakrát do roka, případně čtyřikrát. To se odvíjí na filtrech, které stojí za čištěním vody ve vířivce. 

Vířivku je dobré kontrolovat a jednou týdně ji vyčistit. Zabere to jen pár minut, které si každý člověk i ve svém nejvytíženějším diáři najde. 

Pomůže chlór i tablety do vířivky

Voda ve vířivkách se čistí nejčastěji chlórem. Při velkém množství použitého přípravku a také při vyšších teplotách však chlór nepříjemně zapáchá, tak pozor na to. A také štípe v očích. To platí i v případě tablet do vířivky, které jsou taktéž na chlórové bázi. Je to však adekvátnější řešení, jelikož se chlór do tabletek dávkuje v rozumné míře. Pálení očí se tak předejde stejně jako nepříjemnému zápachu. 

Jde to i bez chlóru

Samozřejmě se můžete obejít také bez chlóru. Stačí, když použijete kyslíkovou chemii, se kterou se člověk musí naučit správně zacházet. Musí zjistit, jaké dávkování je to ideální. Případně se vířivky a čistá voda v nich udržuje brómem, což je poměrně známý způsob, jak udržovat vířivku v super stavu. Je to nenáročný a zároveň velice účinný způsob čištění. Mezi lidmi se také v posledních letech oblíbil i systém ozonizace, přičemž absolutně odpadne použití chemie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *