Koberečky a kožešinky

Koberečky a kožešinky. Pro co se rozhodnout?

I trendy ve světě bydlení se mění rychlostí blesku a člověk nikdy neví, pro co se má rozhodnout. Pokud se ve světě bydlení alespoň trochu orientujete, víte, že jsou dnes moderní zejména koberečky a kožešinky. V současné době je najdete na každém rohu, nejlevněji je prodávají v IKEE, kde je koupíte v řádech několika stovek korun (samozřejmě umělé kožešinky). Otázkou je, kam kožešinky patří, kde jsou krásné? A kam případně voli koberečky?

Koberce rozprostřené po celém pokoji se už zkrátka nenosí. Dříve bývaly koberečky minimálně v dětských pokojích, nejčastěji zde byly protiskluzové koberečky, ale i to byla zkrátka jen chvilková záležitost. Poté byly koberce v ložnici a v obýváku, jenže jak se zjistilo, že jde z koberců lecco špatně pryč, od koberců se ustoupilo a začalo se pokládat převážně lino (a do mnohých místností domu také kachličky).

Pokud je na vaší podlaze lino nebo kachličky, mnohdy máte pocit, že vám doslova mrznou nohy. Je proto lepší, když si nějaké kožešinky nebo případně koberečky pořídíte. Jenže kam s čím?

Kam položit koberečky

Koberečky patří zásadně do obývacího pokoje. Zde může být koberec tak velký, jak velká je pohovka s konferenčním stolkem. Je takové nepsané pravidlo, že když se z pohovky stoupne na zem, měli bychom šlápnout do teplého. Do obývacího pokoje klidně volte kobereček s vyššími chlupy. To je příjemné na dotek a navíc i nohy si libují, když na tak příjemný koberec stoupnou.

Koberečky jsou také nedílnou součástí koupelen. Do koupelen patří zpravidla malé koberečky, které se dávají k vaně nebo před umyvadlo. Když vycházíte z vany, aspoň stoupnete do teplého, navíc nesklouznete na všude přítomné vodě, kterou jste “vycákali” z vany ven.

Kam položit kožešinky

Kožešinky je ideální položit vedle postele, abyste stoupli po ránu do příjemného a teplého. Kožešinky v ložnici vykouzlí nádhernou atmosféru, dodají jí jemnost a něžnost. Stejně tak se kožešinky hodí i do obýváku, kde jsou jen nepatrnou bytovou dekorací. Mnozí lidé si kožešinky dávají i na pohovku – jen tak ledabyle je přehodí přes okraj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *