Zahradní rostliny

Zahradní rostliny, které můžeme pěstovat i v interiéru

Rostliny vytváří doma příjemnou atmosféru, která je nepopsatelná. Když v domácnosti rostliny nejsou, domácnost není útulná, není zabydlená. Jenže otázkou je, jaké rostliny mohu doma pěstovat? Ti, kteří nemají mnoho času na to, aby se rostlinám věnovali, sází na stálezelené rostliny, které jsou takřka nenáročné. Jestliže se najdou jedinci, kteří mají více času na rostliny, kupují si krásné kvetoucí kousky, které vždy rozzáří úsměv na tváři. Najdou se však i ti, kteří chtějí mít stejné rostlinky venku na okenním parapetu případně v záhonku a stejné doma v květináči. Existují ale rostlinky, které se dají pěstovat doma a zároveň venku?

Rostliny se dělí na interiérové a exteriérové. Jenže najdou se výjimky, které spadají do obou kategorií.

Břečťan pěstujte na parapetu zevnitř i zvenčí

Mezi typické rostlinky, které je možné pěstovat doma i venku, patří břečťan. Existuje několik druhů břečťanu, nejméně náročný je typický zelený břečťan, který nemá žíhané listy. Vystačí si se substrátem pro pokojové rostliny, s vlhkým vzduchem a také s častým kropením. Samozřejmě nezapomínejte na pravidelné zalévání.

U břečťanů venkovních dbejte na častější zalévání, jelikož v době teplých měsíců je jeho půda rychleji vysušována. Pozor si dávejte na to, když se břečťan začne plazit po zdi – plazící listy totiž mohou zcela zničit fasádu.

Růžičky v záhonku i v květináči

Pokud chodíte často do květinářství, určitě pokaždé žasnete nad růžemi, které si často koupíte do vázy. Jenže růže si můžete i pěstovat. Sice jsou nejčastěji sázeny do záhonů, a to zpravidla v době podzimu, aby na jaro krásně rozkvetly, ale mohou se nasadit i do květináčů. Obvykle koupíte v květinářstvích drobné růže v květináčích, které vyžadují jen přirozené sluneční světlo a dostatečnou zálivku. Pokud jsou na správném stanovišti, mohou kvést v interiéru i celou zimu, což je na záhoně nemožné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *