Trvalky kvetoucí od jara do zimy. Vysaďte si je na svou zahradu

Trvalky kvetoucí od jara do zimy. Vysaďte si je na svou zahradu 

Jaro pomalu a jistě klepe na dveře. Pokud sháníte trvalé rostlinky, které byste mohli vysadit a ony vám zdobily zahradu od teď až do zimy, musíme vás zklamat, ale takové trvalky neexistují. Pokud se však zaměříte na měsíce květen a červen, najdete trvalky rekordmanky, které pokvetou od těchto měsíců až takřka do zimy. Které to jsou?  

Třapatka nachová   

Třapatku nachovou můžete znát pod názvem Echinacea. Má mnoho léčivých účinků a krásně kvete barvami bílé, růžové či oranžové od června až do října. Je to nenáročná rostlina s krásnou vůní, která je prospěšná pro hmyz. Její výhodou je také, že dobře snáší sucho.  

Třapatka zářivá 

Ne nadarmo se jí říká zářivá, krásně vám totiž rozzáří záhon, a to od června až do zámrazu. Je ideální pro začátečníky. Rychle se rozrůstá, ale drží si kompaktní tvar, takže nezamoří celý záhon. I tak si zaslouží více prostoru.  

Záplevák 

Zápleváky jsou oblíbenými dekorativními trvalkami. Odrůda Moerheim Beauty se pyšní zářivě červeno oranžovými květy od června až do podzimu. Musíte se o ni však dobře starat, dopřát ji stanoviště s trochou živin, které není přehnaně suché. Dejte však pozor, zápleváky jsou jedovaté. 

Floxy 

Rozmanité květiny s dlouhou tradicí v naší společnosti. Mohou vám zdobit záhon od dubna do zimy, i když ne stále ty stejné. Abyste si je užili celou sezónu zkombinujte nízké odrůdy, například Phlox subulata, které kvetou od dubna až do května s odrůdou Early Cerise, která ji vystřídá a pokvete od června až do konce léta.  

Šanta 

Šantu si pro její modré květy zamilujete vy a pro její vůni zase všechny kočky v okolí. Nádherně vám olemuje záhony, rychle se rozroste a pokud ji sestříhnete po vykvetení, vykvete znovu a pokvete až do podzimu. Daří se jí na slunci v propustné půdě. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *