Rostliny, které budou na zahradě kvést, i když bude sucho

Rostliny, které budou na zahradě kvést, i když bude sucho

Trápí vás, že vám letos zahrada nevykvetla tak krásně, jako vloni? Chcete ale příští rok oslnit dech beroucí zahradou, která bude krásná, i když bude venku kralovat sucho? Existují rostliny, které se se suchem snáší poměrně dobře. Díky nim se zahrada nemusí během sebevíc parného léta proměnit v nekonečnou poušť.  

Zejména letošní léto se neslo ve znamení sucha. Mnozí lidé nevěděli, co mají dělat, vždyť sucho bylo opravdu šílené a obrovské. Mnohé rostliny to na zahradě nezvládali, ale to je ostatně pochopitelné – ne všechny rostliny jsou stavěné na sucho, jen některé sucho dokonale zvládají a snáší.  

V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí mít zahradu krásnou i během sucha, poradíme vám, jaké rostliny zasadit. Jak jsme zmínili, existují rostliny, které se dobře snáší i se suchem.  

Mavuň červená 

Znáte rostlinu jménem mavuň červená? Pokud ne, měli byste se s ní seznámit. Jedná se totiž o jednu z rostlin, která se se suchem dokáže fenomenálně poprat. Kvete od května až do července, v zimě zahyne, ale na jaře se jako kdyby probudí znovu k životu.  

Co je zajímavé, tak je to, že na této rostlině si lidé pochutnávají. Zejména ve Středozemí se jedí mladé listy, které se přidávají do salátů nebo také do polévek.  

Šanta kočičí 

Další rostlinou, které nevadí sucho, je šanta kočičí. Jedná se o bylinku, která má krásné modrofialové květy. Hojně se používá k léčbě nachlazení a také horečky. Její další skvělou vlastností je to, že odpuzuje komáry, naopak přitahuje kočky, proto si raději pořiďte nějaký odpuzovač koček, ať rostlinu nemáte v létě uleženou.  

Kokarda 

Krásná pestrá rostlina zvaná kokarda také vydrží i sebevětší sucho. Dokonce je trochu odolná i proti chladu, což se hodí v aktuálním období. Má krásné sytě zbarvené listy, které nesou rovnou několik odstínů barev. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *