Hliníkové profily využívají i chovatelé papoušků

Hliníkové profily využívají i chovatelé papoušků

V jakých oborech či odvětvích se využívají hliníkové profily? Většina lidí řekne, že hliníkové profily se využívají v stavebnictví nebo v automobilovém průmyslu, ale pravdou je, že se hliníkové profily využívají i v chovatelství obecně. Na chuť jim v poslední době přišli hlavně chovatelé ptáků, kteří si z hliníkových profilů mohou postavit ptačí klece, holubníky nebo venkovní voliéry, které sídlí na zahradách nejednoho chovatele. 

Kupodivu nejen chovatelé papoušků a podobných ptáků přišli na chuť hliníkovým profilům. Podle statistik se z hliníkových profilů staví také terária, v nichž posléze žijí hadi, ještěrky nebo třeba pavouci či podobní tvorové. Ptáte se, jak je to vůbec možné? Jak lze z hliníkových profilů postavit třeba zmiňovanou ptačí klec nebo terárium? Jde to snadno, u stavebnic Aluhobby najdete skvělý návod, jak hliníkové profily dát s ostatními díly a součástmi dohromady. 

Hliníkové materiály jsou dnes velice oblíbené

Jak již bylo řečeno, hliníkové profily obecně jsou velice oblíbené. Své využití si najdou hliníkové profily jak v automobilovém průmyslu, tak ve stavebnictví, v letectví, také je využijí chovatelé ptactva nebo terarijních zvířat. Pravdou je, že jsou hliníkové profily využívané hlavně pro jejich vlastnosti, respektive pro jednu vlastnost, a to pro svou odolnost vůči korozi.

K dalším skvělým vlastnostem hliníkových profilů patří také nízká hmotnost, možnost povrchové úpravy nebo také možnost tváření a dobrá svařitelnost. 

Jak se hliníkové profily vyrábí?

V souvislosti s hliníkovými profily se vyplatí zmínit to, jak se vyrábí. Hliníkové profily se vyrábí logicky z hliníku, respektive z jeho slitin. Nejčastěji se využívá metoda plastické deformace, během které dojde ke změně rozměrů, ke změně fyzikálních vlastností produktů, také dojde ke změně tvaru hliníkových profilů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *