Jak vybírat matrace

Jak vybírat matrace

Říká se, že náš spánek je tak kvalitní, jak kvalitní máme matraci. Mnozí mohou namítat, že je to řečeno s nadsázkou, ale ve skutečnosti je to holý fakt. Při výběru matrace bychom měli být opatrní. Měli bychom si dát velice záležet a domů bychom si měli přinést matraci, o které jsme stoprocentně přesvědčeni, že je ta pravá a že se na ní bude spát doslova pohádkově. Spánek je pro člověka skutečně velice důležitý, proto investice do kvalitní matrace není marná. 

Pokud jste se rozhodli investovat do zbrusu nové matrace, pravděpodobně vás překvapilo množství nabízených matrací. Matrací je aktuálně na trhu skutečně mnoho, je těžké si vybrat jednu, kterou si odnesete domů. 

Nyní se prodávají různé typy matrací. Existují pěnové matrace, z nichž nejoblíbenější je matrace z líné pěny. Pak také existují latexové matrace, které jsou velice kvalitní a které se vyrábí ze směsi syntetického a přírodního materiálu. Na trhu najdete taktéž pružinové matrace, z nichž už dávno netrčí péra ven, a samozřejmě nesmíme zapomenout na sendvičové matrace, které jsou tvořeny několika vrstvami. 

Podle čeho vybírat matrace

Jelikož je však druhů tak moc, oceníte vědět, jak si tu správnou matraci vybrat. Ideální bude, když budete vědět, na jakém podkladu bude matrace uložena. To vám výběr rapidně usnadní. Ne všechny matrace se hodí na lamelové rošty, jiné matrace potřebují mít pevný podklad pod sebou. Než tedy matraci koupíte, zjistěte si, jaký podklad vaše postel má. 

Samozřejmě také vybírejte podle tvrdosti. Obecně platí, že člověk větší váhy potřebuje tvrdší matraci, lehčí člověk zase měkčí matraci. V potaz se musí brát i poloha, v jaké spíme. Když spíme na boku, jsou pro nás určeny matrace měkčí. Pokud spíte na zádech, pořiďte si matraci tvrdší. 

V potaz berte i výšku matrace

Mnozí lidé nad výškou matrace mávnou rukou, ovšem i výška matrace se musí brát v potaz. Minimální výška matrace by neměla klesnout na osmnáct centimetrů. Matrace se dnes vyrábí od deseti do čtyřiceti centimetrů. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *