Kalanchoe může zdobit i váš interiér. Učaruje i začátečníkům

Kalanchoe může zdobit i váš interiér. Učaruje i začátečníkům 

Najít hezkou a nenáročnou pokojovou rostlinu není nic těžkého. Jenže vybrat si z přemíry ideálních favoritů už těžké je. Zejména když je ve hře několik, které na první pohled vypadají opravdu krásně. Pokud však máme z dostupných pokojových rostlin vybrat jednu, kterou si zamiluje vážně každý, nabízí se kalanchoe, která je nenáročná, hezky kvete a překrásně voní. Znát ji také můžete jako kolopejku.  

Sukulentní rostlina z čeledi tlusticovitých 

Začínající pěstitelé rozhodně ocení, že se jedná o nenáročnou pokojovou rostlinu, která je okrasná a velmi vkusná. Díky svým dužinatým listům dokáže vydržet déle bez vody, oblíbená je především na Madagaskaru v Africe, odkud ostatně také pochází a kde se běžně nachází v divoké přírodě.  

Dnes rozlišujeme rovnou několik druhů této rostliny. Existují nejen různé druhy, ale také různé kultivary. Bílé, oranžové, také žluté nebo červené kvítky mohou zdobit i váš příbytek, a to prakticky po celý rok.  

Dopřejte rostlině mnoho světla a také slunce 

Jak už bylo řečeno, kolopejka patří k africkým sukulentům, které potřebují opravdu hodně světla. Stát mají na oknech orientovaných na jih, tam je jejich ideální stanoviště, kde se jim bude dařit skutečně dobře. Když však sluneční paprsky zajdou, vyžaduje se odpočinek v chladu (respektive v místnostech, kde teploty mohou spadnout až k deseti stupňům). 

Nemusíte se obávat, že by nějak utrpěla vlivem klimatizace nebo vlivem vzduchu z radiátoru. Není nijak choulostivou rostlinou.  

Hotová nenáročnost 

Aby byla kalanchoe spokojená, nevyžaduje nic víc než občasnou zálivku. Tedy, alespoň s nadsázkou lze říct. Doporučujeme ji zasadit do hliněného květináče, kde je odtok pro vodu. Díky tomu nebude rostlina příliš zadržovat vodu čili se předejde tomu, že kořeny budou hynout.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *