Ložnice by měla mít hlavní i vedlejší osvětlení, shodují se bytoví architekti

Ložnice by měla mít hlavní i vedlejší osvětlení, shodují se bytoví architekti

Ložnice – místo, kde trávíme velkou část svého života, respektive svého dne. Podle posledních statistik člověk stráví spánkem až třetinu svého života a ke spánku většinou dochází v této místnosti. Aby byl spánek kvalitní a vy měli pocit z ložnice příjemný, je důležité, abyste si ji řádně zařídili. Především je nutné, abyste (kromě postele, samozřejmě) upnuli svou pozornost na osvětlení, které hraje v ložnici také velkou roli. 

Pokud byste se zeptali bytových architektů, odpověděli by vám, že ložnice by měla mít nejen hlavní, ale také vedlejší osvětlení. 

Jak by mělo vypadat hlavní světlo ložnice?

Co se týče hlavního světla, mluvíme o osvětlení, které je to základní. Má vliv nejen na celkové rozpoložení člověka, ale také na jeho náladu. V současné době se nejčastěji rozmýšlí mezi závěsnými svítidly a přisazenými světly. Do moderních interiérů se spíše přidává první zmíněné, a to v geometrickém tvaru. 

Ať už se ale rozhodnete pro hlavní svítidlo v jakémkoli stylu, oceníte, pokud bude na dálkové ovládání. Nejčastěji ve spojení s LED pásky. Nebudete se muset zvedat z postele, pokud budete chtít v ložnici rozsvítit nebo naopak zhasnout. A to je fajn, ne?

Vedlejší osvětlení nejen pro noční cesty

Hlavní svítidlo v ložnici má být sice tím nejdůležitějším zdrojem světla v interiéru, ale rozhodně nemá být tím jediným. Důležité je také vedlejší osvětlení, které není jenom pro noční cesty na toaletu (může být skvělým doprovodným světlem i při cestách do lednice). Oceníte ho však i při večerním čtení. 

To, jak bude vedlejší osvětlení vypadat, je ryze na vás. Nejčastěji se volí klasické lampičky na noční stolek, ale v posledních letech se lidé přiklání i k zápustným nebo spotovým svítidlům. Stejně tak atraktivní jsou bodovky, které nemusí být výrazného charakteru, ale mohou mít teplejší odstín.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *