Zařizování dětského pokoje nemusí být věda. Vyvarujte se několika chybám

Zařizování dětského pokoje nemusí být věda. Vyvarujte se několika chybám

Děti jsou v útlém věku poměrně nenáročná stvoření, kterým prakticky nic nechybí. Dokážou se radovat z maličkostí a zavděčíte se jím vlastně čímkoliv. Při zařizování dětského pokoje však myslete na několik praktických věcí. Ano, plyšáci, sedací vaky a stavebnice budou nedílnou součástí dětského království, které bude zároveň jejich zázemím, ale je třeba mít také na paměti to, že některé věci do dětského pokoje zkrátka nepatří. 

Předně myslíme velký nábytek, který není vůbec praktický. Bohužel řada rodičů dětem do jejich dětského pokoje velké šatní skříně, komody a také psací stůl umísťuje. Dítěti, zejména tomu malému, však stačí drobný stolík, postýlka a kout s hračkami. Nevyžaduje se žádná obrovská komoda, která by byla jen potencionálním rizikem. 

Zábrany na postel jsou nutností

Na co řada rodičů zapomíná až do doby, kdy se dítěti nestane úraz, jsou bezpečnostní zábrany na postel. Dítě má až do puberty poměrně divoké sny a snadno spadne z postele. I když je postel poměrně nízko u země, přesto je dobré na boční mantinely navléknout zmiňované bezpečnostní zábrany, které zamezí případnému pádu. 

Dnes se tyto zábrany nabízí v mnoha barevných provedeních a jsou z velice příjemného materiálu. Hezky pasují do pokojíčku, dítěti nijak nevadí a nepřekáží. 

Až příliš mnoho barev

Je sice pravdou, že do dětského interiéru patří barvy, ale všeho moc škodí. To je známé české pořekadlo, které platí i v tomto případě. Pokud máte tendenci každý roh vymalovat jinou barvou, zastavte se. Nechcete přece, aby se dítě pokoje spíše bálo a aby pokoj působil až příliš kýčovitě. Zvolte kombinaci maximálně tří barev, z nichž jedna bude jemnějšího odstínu. V ideálním případě zkombinujte dvě výrazné barvy s tradiční bílou, která celou kombinaci udrží na uzdě. 

Hlavně žádná témata

I když by si dítě přálo polepit zeď samolepkami jejich oblíbené pohádky, je třeba si uvědomit, že dítě roste rychlostí blesku. To, co se mu líbí nyní, se mu nemusí líbit za pár chvil. Proto nesázejte na konkrétní témata. Pokud touží po takovém prvku, zvolte univerzální samolepky v podobě kytiček nebo balonků či podobného. To s dítětem nějakou chvíli poroste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *