Chyby při rekonstrukci kuchyně. Vyvarujte se jim

Chyby při rekonstrukci kuchyně. Vyvarujte se jim

Rekonstrukce kuchyně je nyní něco, co řeší nejeden z nás. Ať už jste se k tomuto kroku rozhodli proto, že vám kuchyňská skříňka zůstala v ruce, nebo proto, že chcete nemovitost prodat za lepší cenu, nedopusťte se několika základních chyb. 

Až příliš velký ostrůvek

Kuchyně na míru – to je ten nejlepší nápad. Využijete tím veškerý prostor a nebudete muset přemýšlet nad tím, jak vyplnit volné rohy místností nebo jak kuchyňskou linku z nejmenovaného řetězce s nábytkem zakomponovat do asymetricky řešené místnosti. Jen si tedy při sestavování návrhu zkontrolujte velikost ostrůvku. 

Ostrůvek je nedílnou součástí hlavně moderních kuchyní a bylo by škoda, kdyby neměl ve vašem kuchyňském koutu své místo. Pokud však bude příliš velký, bude spíše překážet. Může dokonce působit až kýčovitým dojmem. Volte ho ideálně menší, ať zůstane zachována jeho praktická stránka.

Jaký zvolíte materiál?

Při rekonstrukci kuchyně se dopouštíme také další věci, a to takové, že vsadíme na špatný materiál. Upřednostnit bychom měli spíše odolný materiál, ať už mluvíme o kuchyňské desce nebo obkladu, který bude přilepený na zdi. 

Zejména si zkontrolujte materiál, z něhož je vyrobená sklokeramická deska. Pokud je sklo kalné, velmi snadno dochází k jeho prasknutí. Abyste po provedení rekonstrukce nemuseli hned něco reklamovat. 

Pamatujte na zásuvky

Na co rozhodně nesmíte zapomenout jsou zásuvky. Zásuvky zkrátka budete potřebovat prakticky neustále a je důležité, aby jich bylo dostatek. Nemusíte se obávat toho, že by hyzdily vzhled vašeho interiéru. Kdepak. Dnes existují takzvané skryté zásuvky, respektive takové, které vyjíždí z kuchyňské linky, pakliže je zmáčknete.

Zásuvky mohou být tedy zakomponované přímo do kuchyňské pracovní desky, případně mohou být umístěny na boku ostrůvku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *