Proč zvolit latexové matrace?

Proč zvolit latexové matrace?

Jedny z nejkvalitnějších matrací na trhu jsou odborníky na zdravý spánek neustále opěvovány. Čím jsou latexové matrace specifické a proč je jejich materiál vhodný pro kvalitní spánek? 

Skvělý odvod par

Latexové matrace jsou oblíbené u lidí, kteří si zakládají na kvalitních materiálech nejen pro svůj spánek. Setkat se s těmito matracemi můžete také v luxusních hotelech, kde jejich majitelé vědí, že pro své klienty hledají jen to nejlepší. Latexové matrace jsou také oblíbené u uživatelů, kteří se hodně potí a pěnové matrace jim proto nevyhovují. Latexový materiál je totiž charakterizován skvělým odvodem par. 

Také pro osoby upoutané na lůžko

Materiál, kde je použita latexová pěna, je vhodným řešením nejen pro uživatele, kteří na matraci tráví čas spánku, ale také pro osoby upoutané na lůžko. Materiál je totiž vhodný i pro alergiky, navíc je přirozeně odolný vůči bakteriím a plísním. Latexová matrace se vyznačuje přirozeným efektem vodního lůžka, které navíc poskytuje dokonalou oporu pro všechny části těla. Tuto matraci tak můžete kombinovat také s elektrickým lamelovým roštem. 

Přírodní materiály

Kromě přírodního latexu se v těchto matracích často používají i další vrstvy z přírodních materiálů. Tyto varianty jsou využívány například u uživatelů, kteří dávají přednost tvrdším matracím. V tom případě se využívá například doplňkových materiálů v podobě vláken agáve, mořské trávy, koňských žíní, nebo třeba kokosového vlákna. 

Bodová elasticita

Latexové matrace jsou mezi uživateli oblíbené také pro jejich bodovou elasticitu. K jejich momentální deformaci totiž dochází pouze v místě zatížení, nikoliv v jeho okolí. Matrace tak poskytuje skvělou oporu uživatelům všech váhových kategorií. 

Latexové matrace nabízejí pro uživatele vysoký komfort a vyznačují se přirozenými vysoce ceněnými ortopedickými vlastnostmi. Jelikož nabízejí perfektní oporu těla při každé pozici během spánku, stávají se špičkovými produkty v současné nabídce matrací na trhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *