Máte doma děti? Víme, jaké pokojové rostliny si zamilují!

Máte doma děti? Víme, jaké pokojové rostliny si zamilují!

Domácnost s dětmi není nikdy nudná, spíše je vždycky o zábavu postaráno. Pokud jste rodičem, měli byste se snažit o to, aby si děti pěstovaly dobrý vztah nejen ke zvířatům, ale také k rostlinám. Je důležité vypěstovat u dětí jakousi toleranci a respekt ke všemu živému, co kolem sebe mají. Zatímco ke zvířatům si mohou pěstovat vztah u babičky, která má pejsky a kozy, doma si mohou pěstovat vztah ke květinám. Pořiďte si do své domácnosti květiny, které si děti zamilují a o které se budou starat s úctou a respektem.  

Domácnost je smutná, pokud v ní nejsou květiny. To platí i u rodinných domácností, které jsou plné dětí. Pokud jsou květiny v domácnosti, je najednou domácnost útulnější a příjemnější. Samozřejmě se musíte o květiny starat, uschlé rostliny nedělají dojem na nikoho.  

Pokud budete mít v domácnosti rostliny, věřte, že se děti budou snažit o to, aby krásně rostly a vypadaly krásně. Zejména se budou starat o ty, které se jim líbí na první pohled. A my víme, jaké rostliny to jsou.  

Gerbery děti milují 

Gerbery jsou barevnost sama. Jelikož děti baví barvičky a milují je, barevné gerbery si zamilují. Gerbery nelze koupit jen v květinářstvích v řezané podobě, právě naopak. Lze je koupit také v zahradnictvích v květináčích. Gerbery se zalévají s mírou, nesmí být přemokřené, jinak vadnou. Stejně tak nesmí být půda nikdy zcela vyschlá. Ideální gerbery pro děti jsou ty s krátkým stonkem, jež vyžadují světlé stanoviště. 

Pořiďte si domů masožravky 

Doporučujeme si domů pořídit také masožravé rostliny. Jsou exotické, jsou jiné, ne každý je doma pěstuje a děti jsou jimi naprosto fascinované. Nebojte, masožravka vám dítě neukousne ani nesní, naopak děti budou krmit ji hmyzem, který třeba najdou venku. Masožravky navíc nejsou nijak náročné na pěstování, nevyžadují nic extrémního.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *