Klimatizace zdraví prospívá, neškodí aneb boříme mýty o klimatizacích

Klimatizace zdraví prospívá, neškodí aneb boříme mýty o klimatizacích

Mnozí lidé si chtějí koupit klimatizaci, ale nechají se zastrašit domněnkou, že klimatizace škodí zdraví a způsobují nemoci. Bohužel se jedná o velice rozšířený mýtus, který koluje v hlavách drtivé většině z nás. Klimatizace není zdraví škodlivá, jsou to skutečně neoprávněné obavy, které je třeba rychle dostat z hlavy ven, než přijde léto. 

Klimatizace nejsou nic nového pod sluncem, tento vynález se používá už pěknou řadu let. Je však pravdou, že lidé často odstoupí od koupi klimatizace, jelikož se bojí toho, že budou věčně nemocní a že jejich imunita bude křehká a snadno napadnutelná. Jenže to, že klimatizace zdraví škodí, je jen mýtus, který se rozproudil mezi lidmi a utkvěl v hlavách mnohých z nás. 

Skutečný vliv klimatizace na lidské zdraví

Jak jsme zmínili, klimatizace zdraví prospívá, nikoli škodí. Odborníci se však shodují na tom, že je třeba koupit opravdu kvalitní klimatizace třeba od firmy Air-Klimont, která mimo klimatizací dodá i tepelná čerpadla. Právě kvalitní klimatizace v sobě mají zabudovaný skvělý filtrační systém, jenž dokáže jakékoli místnosti odstranit škodlivé látky putující vzduchem. Kvalitní klimatizace dokážou nejen změnit teplotu v místnostech, ale také dokážou vzduch v místnostech zbavit bakterií, prachu, také hrubých nečistot nebo pylu a dalších alergenů. 

Je pravda, že způsobují klimatizace nemoci?

Kdepak, opět další mýtus. Za nemoci způsobené klimatizací si mohou jen a jen lidé sami, jelikož nezvolí vhodné nastavení. Pokud dojde ke správnému nastavení klimatizace, člověk nijak neutrpí. Obecně platí, že teplota v místnosti nesmí být příliš odlišná od teploty venkovní. Rozdíl může být maximálně šest stupňů Celsia. 

Občas vyvětrejte

I když klimatizace funguje tak, jak má, doporučuje se jednou za čas vyvětrat, aby se do místností dostala trocha čerstvého vzduchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *