Regály a jejich dělení. Jaký si pořídíte domů?

Regály a jejich dělení. Jaký si pořídíte domů?

Každý člověk má ve své domácnosti regály. Jsou to praktičtí společníci, díky kterým máme věci přehledně uložené a hezky uspořádané. V mnohých domácnostech se nenachází tolik úložného prostoru, proto jsou kovové regály tím nejlepším řešením vzniklé situace. Mají své místo jak ve spížích, v nichž se uskladňují potraviny nebo nádobí, také mají své místo ve sklepě nebo v garáži, kde zase schovávají olej nebo jiné potřeby pro automobily. 

V minulosti byly kovové regály součástí především velkých skladů ve výrobních podnicích. Dnes však mají místo i jinde. Jak již bylo zmíněno, najdou si místo jak ve spíži nebo garáži, tak také v kancelářích nebo pracovnách.

Pakliže uvažujete nad koupí regálů, nabízí se otázka, pro který typ regálového systému se rozhodnout. Neexistují totiž jen kovové regály, ale také i jiné druhy těchto úložných prostor.

Kovové regály

Zmínili jsme zde už několikrát kovové regály, které jsou prvním druhem regálových systémů. Pyšní se především svou vysokou nosností, také snadnou údržbou a kromě jiného i lehkostí. Jsou tedy jinými slovy snadno přenositelné a lehko se s nimi manipuluje. Konstrukce kovových regálů může být pozinkovaná, také lakovaná. 

Plastové regály

Také jsme zmínili, že neexistují jenom kovové regály, ale také jiné druhy těchto úložných prostor. Například se můžete setkat s plastovými regály, které jsou taktéž velice praktické. Na rozdíl od kovových regálů jsou odolné proti korozi a také vlhku, hodí se proto například do sklepa, kde v nich můžete skladovat zeleninu a ochránit ji tak před hlodavci ukrývajícími se v koutech sklepa. 

Dřevěné regály

Existují také regály dřevěné, které se nejčastěji pořizují do bytů nebo domů. Jsou totiž po vzhledové stránce velice hezké, nenarušují nijak moderně zařízenou domácnost, nejsou žádným rušivým elementem. Svou estetickou funkci plní tedy dokonale, navíc mají poměrně vysokou nosnost, i když jejich montáž není tak snadná jako u kovových nebo plastových alternativ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *