Na co si dát pozor při natírání fasády

Na co si dát pozor při natírání fasády

Jak natřít fasádu? To je otázka, kterou si pokládá každý, kdo se do této činnosti chce pustit. Lidé si moc dobře uvědomují, že fasáda je velice důležitá a že nemá jen reprezentativní funkci. Kvalitně udělaná fasáda domu také dům chrání před mrazem, deštěm i vlhkostí. Abyste se do penetrace domu nemuseli pouštět zanedlouho znovu, je třeba si dát pozor na několik věcí. Na jakých?

Nezapomínejte na penetraci

Když malujete interiéry, určitě také nezapomínáte na penetraci, díky které barva déle vydrží. V případě nátěru fasády na penetraci taktéž nesmíte zapomenout. Mezi natíráním interiérů a natíráním fasády je však jeden velký rozdíl, a sice když zapomenete na penetraci při malování pokojů, není to tak hrozné jako když zapomenete na penetraci v případě nátěru fasády. Když se penetrace opomene a na zdi domu se nenanese, do roka budete dělat fasádu znovu. Barva totiž nevydrží a fasáda nebude dobrou ochranou vašeho domu. 

Abyste předešli sloupávání nátěru, doporučujeme aplikovat penetraci ve dvou vrstvách, a to na fasádní barvu. Penetraci lze nanášet klasicky štětečkem nebo případně i stříkacím strojem, pokud ho máte k dispozici. 

Pozor na úrazy

Největším rizikem v případě malování fasády jsou úrazy. Na ně ostatně upozorňují i odborníci. Zejména pokud malujete fasádu u vyššího patrového domu, u kterého je zapotřebí lešení, je velice důležité, abyste na sebe dávali pozor. V ideálním případě raději volte pojízdnou plošinu, se kterou půjde práce lépe a u které není riziko úrazu tak vysoké. Profesionální firmy na nátěry a čištění používají jištění, plošiny a další bezpečnostní prvky, proto pokud si nejste jistí, tak vyhledejte odborníka, radí z firmy HANÁK SERVIS, pan Tomáš Hanák.

Pozor i na výběr barvy

Při výběru barvy musíte být taktéž velice opatrní. Dívejte se především na takové barvy, které jsou vysoce odolné proti povětrnostním vlivům a které jsou také takzvaně paropropustné. Odborníky jsou doporučované především akrylátové barvy nebo barvy silikátové. Zatímco akrylátové drží delší dobu svou barvu, silikátové jsou zase odolnější proti přírodním vlivům. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *